Коща се завърна с гол, а Челси отвори 8 точки преднина на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тежка контузия на Райън Мейсън стресна Челси и Хъл, съдията подмина дузпа за "Тигрите" на "Стамфорд Бридж"

Челси победи Хъл Сити с 2:0 на „Стамфорд Бридж” в последния мач от 22-ия кръг на Висшата лига и отвори комфортна преднина от 8 точки на върха пред втория Арсенал. Диего Коща се завърна в състава и вкара в добавеното време на първата част, а Гари Кейхил подсигури успеха с глава в края.

„Сините” използваха грешките на преследвачите в този кръг и водят с 55 точки на върха, а Арсенал остана втори с 47. Тотнъм е трети с 46, а Ливърпул има 45, зад тях са Манчестър Сити – 43 и Манчестър Юнайтед – 41. Хъл остана на предпоследното 19-о място с 16 точки.

Хъл нямаше победа над Челси в ерата на Висшата лига, а голямата новина преди мача бе завръщането на Диего Коща сред титулярите, след като контузия или парите на китайските клубове го извадиха от състава преди седмица, когато шампионът Лестър бе победен с 3:0.

„Стамфорд Бридж” замлъкна в 13-ата минута, когато Гари Кейхил и Райън Мейсън удариха много лошо главите си. Бранителят на Челси се изправи, но халфът на „Тигрите” бе изнесен на носилка с кислородна маска и обездвижен врат.

И двата отбора бяха стреснати от случилото се и головите положения липсваха чак до дългото 9-минутно продължение заради забавянето при контузията на Мейсън.

Магуайър тества Куртоа от 20-ина метра, но белгиецът внимаваше и спаси. Челси дочака своя момент в седмата минута добавено време, или 52-а, за да поведе с точен шут на Диего Коща отблизо в десния ъгъл след рейд и подаване на Виктор Моузес отдясно. С гола си в 51-ата минута и 35-а секунда Диего Коща стана най-късният голмайстор през първо полувреме откакто Opta води такава статистика (сезон 2006/07). Асистенцията беше първа за Моузес на „Стамфорд Бридж” от май 2013-а насам.

В началото на втората част Хъл контролираше играта и повече атакуваше, което не се хареса на феновете по трибуните. Съдията подмина наглед основателни претенции за дузпа на гостите в 48-ата минута, когато Маркос Алонсо фаулира Абел Ернандес в наказателното поле, но играта просто продължи.

Конте реагира и след 70-ата минута пусна Фабрегас и Вилиян на местата на Азар и Педро.

Всички амбиции на гостите за точка бяха прекършени в 81-ата минута от Гари Кейхил, който се измъкна от пазача си и с глава отблизо на втора греда покачи на 2:0 след центриране на Сеск Фабрегас от свободен удар вляво.

В края Диего Коща не беше доволен, че Конте го вади, за да даде минути на Мичи Батшуай, а Челси спокойно доигра мача.