ЦСКА погледна към върха на Суперлигата след успех в Монтана

"Червените" спечелиха дербито с 3:1

Волейболистите на ЦСКА спечелиха дербито с Монтана след 3:1 и вече са с актив от 12 победи и 1 загуба в Суперлигата.

Преди днешния мач Монтана също имаше само една загуба, която бе именно от червените. Домакините започнаха изключително амбицирано срещата и спечелиха първия гейм с 25:20, като към края на гейма реализираха четири поредни аса.

След това обаче в зала "Младост" имаше само един отбор. ЦСКА не остави никакви шансове на своите домакини и още в началото на втория гейм възпитаниците на Александър Попов натрупаха солиден аванс за радост на многобройната червена агитка, която през цялото време подкрепяше своите и създаде неповторима атмосфера.

Домакините все пак стигнаха до няколко равенства в средата на гейма, но в крайна сметка червените успяха да вземат частта с 25:23 след сериозен финален щурм. В третия гейм ЦСКА беше безкомпомисен и след уникална серия стигна до 25:15 и поведе в мача.

Четвъртият гейм бе повторение на третия, като силните изяви на Смилен Мляков, Ивайло Стефанов и Мартин Божилов тотално отчаяха Монтана. В крайна сметка ЦСКА стигна до седем мачбола, а армейците реализираха още втория и така спечелиха и срещата.

Така ЦСКА направи дубъл срещу сериозния състав на Монтана в редовния сезон. Армейците са и с мач по-малко от останалите отбори поради участието в турнира за Купата на CEV.

Монтана - ЦСКА 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 18:25)

Стартов състав на ЦСКА: 2.Христо Цветанов, 7.Яни Георгиев, 9.Ивайло Стефанов, 11.Красимир Георгиев, 12.Смилен Мляков, 18.Владимир Станков, 13.Мартин Божилов-либеро;

Старши треньор: Александър Попов