Ейбар измъчи Атлетико в реванша за купата (ВИДЕО)

„Дюшекчиите” се класират за полуфиналите с общ резултат 5:2

Атлетико (Мадрид) и Ейбар завършиха при равенство 2:2 в реванша от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на краля срещу Ейбар. Двубоят на стадион „Ипуруа” се проведе пред около 6000 зрители. Така с общ резултат 5:2 (3:0 от първия мач)„дюшекчиите” продължават напред.

Старши треньорът на Атлетико Диемо Симеоне бе дал почивка на повечето основни футболисти. Въпреки това през първото полувреме гостите от Мадрид владееха инициативата. Те обаче можеше да получат в 27-ата минута след силен удар на Хосуе, при който Моя трябваше да се намесва решително.

Второто полувреме бе много по-атрактивно. Хосе Мария Хименес откри в началото на частта. Той засече с глава центриране от ъглов, като прати в горния ляв ъгъл. Това е първи негов гол за сезона.

В 68-ата минута гостите можеха да вкарат втори гол. Анхел Кореа излезе сам срещу вратаря, но би право в него.

Въпреки развоя на събитията отборът на Ейбар игра сърцато. Домакините стигнаха до гол в 73-ата минута. Педро Леон получи от Бебе, напредна и с десния крак разтресе гредата. Топката отскочи към Серхио Аметлер и той със мощен удар накара стадиона да избухне в радост.

Педро Леон направи обрата в резултата в 81-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле, засече центриране от въздуха с левия крак и прати в долния десен ъгъл.

В 85-ата минута обаче Диего Симеоне, който видимо показа нервност след втория гол на Ейбар, си отдъхна, след като Хуанфран вкара красив гол, прехвърляйки вратаря.

Жребият за полуфиналите ще се тегли в петък, 27 януари.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати