Монако се промъкна на финала за Купата на Франция след пестелива игра (ВИДЕО)

Монегаските надвиха Нанси с 1:0 след четири точни удара за цял мач

Монако победи с 1:0 Нанси на своя Луи II и се класира за финала за Купата на Франция. Единственото попадение за домакините отбеляза Радамел Фалкао в продълженията на първото полувреме. През целия мач домакините не бяха много убедителни и на няколко пъти Нанси бяха близо до изравняването.

В началните минути на първата част почти всички по-интересни положения бяха в полза на Нанси. До 23-та минута Исиар Диа и Антони Коура (на два пъти) стреляха по посока на вратата на Монако. Пърият шут към стража на гостите дойде чак в 32-та минута от страна на Томас Лемар.

В добавеното време на полувремето Радамел Фалкао отново изведе монегаските напред, след като отборът от княжеството чувствително подобри представянето си.

След почивката Нанси отново показаха сили и на два пъти застрашиха сериозно вратата на Субашич. Първият удар на Монако към вратата на съперника дойде чак в 80-та минута от Валер Жермен.

Така момчетата на Леонардо Жардим ще се изправят срещу ПСЖ в спор за трофея, а Нанси останаха доста разочаровани от изпуснатия шанс.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано