Берое надви Висла (Плоцк) с дузпа на Почански

Силен вятър и дъжд не спряха старозагорци по пътя към победата в Ларнака

Берое победи Висла (Плоцк) с 1:0 във втората си контролна среща в Кипър. Единственото попадение бе дело на Ерик Почански в 65-ата минута от дузпа. Двата отбора играха при дъжд и силен вятър.

В 3-ата минута след центриране от корнер Дамян Биртек стреля с глава, но кълбото излезе в аут. В 17-ата минута Мартин Райнов пусна вдясно по атаката към Венцислав Василев. Десният краен бранител центрира в наказателното поле към Жуниор Мапуку, но нападателят бе изпреварен от бранител, който изчисти в корнер.

В 37-ата минута Антон Карачанаков центрира остро от фаул в наказателното поле, където Борислав Цонев съвсем леко отклони с глава, но не успя да застраши Северин Киелпин. В 40-ата минута Аркадиуш Реца навлезе в наказателното поле и стреля от 8 метра, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

Четири минути след почивката Рогалски отправи удар от 26 метра, но след лек рикошет в крак на бранител в зелено кълбото напусна очертанията в корнер. След изпълнението му отбраната на старозагорци се справи. В 52-ата минута главният съдия пропусна да отсъди фаул срещу Охене в центъра на терена. „Висла“ организира опасна контраатака по дясното крило чрез Дамян Пиотровски, който навлезе в наказателното поле и стреля по земя, но встрани от вратата. Три минути по-късно Карлос Охене напредна няколко метра и опита удар от 22 метра, но Бартош Каниеци успя с върхът на пръстите си да избие в корнер.

В 59-ата минута Радослав Кирилов центрира в наказателно поле, Атанас Зехиров свали с глава към Ерик Почански, но бранител на поляците успя да блокира футболиста на „Берое“ и Каниеци улови без проблем. Две минути след това Висла стигна до корнер вляво от вратата на Берое. Топката попадна на главата на Дамян Биртек, но право в ръцете на Макенджиев.

В 62-ата минута старозагорци бяха много близо до откриване на резултата. Радослав Кирилов намери Атанас Зехиров в добра позиция, но ударът му от 6 метра бе избит от голлинията.

В 65-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Берое за нарушение на вратаря Каниеци. Зад топката застана Ерик Почански, който прати вратаря в обратният ъгъл и откри резултата – 1:0 в полза на Берое.

Три минути по-късно след центриране от корнер Камил Силвестрак отправи удар, но кълбото срещна гредата. След това бранител в зелено изчисти в нов корнер. В 72-ата минута Пламен Тенев центрира по земя отдясно. Топката попадна в Мартин Райнов, който отправи удар от границата на наказателното поле, но кълбото срещна последният в отбраната на „Висла“.

В 81-ата минута Веселин Пенев с техничен пас намери Радослав Кирилов в наказателното поле. Крилото овладя на гърди, преодоля бранител и стреля към далечния ъгъл, но сантиметри му попречиха да намери рамката на вратата.

На 29 януари старозагорци ще изиграят третата си контролна среща в Кипър. Съперник в нея ще е първодивизионният руски тим „Уфа“

Висла (Плоцк) – Берое 0:1
0:1 Ерик Почански 65′ (д)

Висла: 87. Северин Киелпин (46′ – 26. Бартош Каниеци), 20. Цезари Стефанчук (71′ – 95. Патрик Степински), 24. Томислав Бозич (67′ – 5. Бартломией Сиелевски), 95. Патрик Степински (46′ – 2. Камил Силвестрак), 21. Максимилиан Рогалски (к), 18. Пиотр Влазло (71′ – 30. Сергей Кривец), 10. Гиорги Меребашвили (71′ – 9. Аркадиуш Реца), 30. Сергей Кривец (46′ – 41. Димитър Илиев), 9. Аркадиуш Реца (46′ – 7. Дамян Пиотровски), 27. Матеуш Пиатковски (46′ – 19. Емил Дроздович), 17. Дамян Биртек (67′ – 25. Премислав Шимински); неизползвани резерви: 97. Давид Киелпин, 98. Марчин Миелшарски
Старши-треньор: Марчин Качмарек

Берое: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к) (46′ – 19. Пламен Тенев), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (69′ – 27. Том), 7. Мартин Райнов, 24. Матеас Делич (46′ – 18. Атанас Зехиров), 23. Борислав Цонев (46′ – 3. Карлос Охене), 17. Антон Карачанаков (46′ – 9. Радослав Кирилов), 10. Жуниор Мапуку (46′ – 13. Ерик Почански); неизползвани резерви: 12. Душан Перниш, 1. Михаил Михайлов, 20. Руси Чернаков, 11. Денислав Станчев
Старши-треньор: Ферарио Спасов

Жълти картони: Бартош Каниеци (64′ – професионален фаул) [„Висла“], Кохей Като (43′ – груб фаул) [„Берое“]
Стадион: „Алфа спорт център“ (Ларнака, Кипър)