Атлетико спечели точка от Алавес на късмет (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" бяха тотално надиграни от 12-ия в Испания, но завършиха 0;0

Алавес и Атлетико Мадрид завършиха при нулево равенство сблъсъка си от 20-ия кръг на Примера Дивисион, като гостите от Мадрид би трябвало да са по-доволни от точката, защото през целия мач бяха надиграни по всички параметри от съперника си.

Много изненадващо, домакините наложиха доминацията си още през първата част, като още в 8-та минута можеше да поведат след точен удар на Ибай Гомес. От тима на Атлетико Антоан Гризман показа първия точен шут в мача чак в 28-та минута, но той не затрудни Фернандо Пачеко. До края на частта Тео Ернандес, Дейверсън и Ибай Гомес имаха шансове за гол, но всички бяха неуспешни, като първият нацели гредата след удар с глава.

Очевидно разочарован от представянето на своя тим, Диего Симеоне направи всичките си смени до 62-та минута, пускайки Стефан Савич, Анхел Кореа и Фернандо Торес, но това не доведе до нищо ползотворно за „дюшекчиите“.

Напротив – след 66-та минута домакините вдигнаха още повече оборотите и Едгар и Дейверсън отправиха няколко удара към Моя, които по чудо не се преъврнаха в голове. След това Виктор Камараса и Ману Гарсия също имаха шансове пред вратата на мадридчани, но отново опитите им не се овенчаха с успех.

Чак в 80-та минута Коке отправи първия изстрел за второто полувреме към вратата на Алавес, но Пачеко улови сигурно топката.

Така мачът завърши 0:0 и Атлетико Мадрид за втори пореден мач не спечели, което поставя под съмнение четвъртото им място в класиране, на което се намират в момента, но Реал Сосиедад и Виляреал са съответно на една и две точки от тима на Диего Симеоне. Алавес пък вече четири мача са без победа и остават на 12-тото място в класирането.