Рома повеждаше на два пъти, но си тръгна победен от "Мараси" (ВИДЕО)

Същата съдба сполетя и Милан в Удине, трилър с 6 гола във Флоренция, Болоня не удържа с деветима в Сардиния

Рома повеждаше на два пъти, но загуби с 2:3 гостуването си на Сампдория от 22-ия кръг на Серия А и така изостана на 4 точки от лидера Ювентус, който е с мач по-малко. Наполи пък има шанс да изравни столичани по точки, ако довечера победи закъсалия Палермо у дома.

Още в петата минута силен удар на Емерсон беше избит от вратаря, но само до Бруно Перес, който беше точен при добавката за 1:0.

Сампдория натисна здраво и заслужено изравни. Луис Муриел подмина защитник на десния фланг и сервира за Денис Прает, който отблизо насочи в горния десен ъгъл за 1:1.

„Моряците” направиха куп пропуски и бяха наказани точно в средата на втората част, когато Емерсон търкули от левия фланг за Джеко и той стреля неубедително в близкия ъгъл, ала вратарят реагира лошо – 2:1.

Чехът Патрик Шик се появи на смяна за Самп в 69-ата минута и изравни веднага. Луис Муриел продължи за него в наказателното поле, Шик пое отлично на гърди и по диагонала преодоля Шчесни – 2:2.

Само две минути по-късно Луис Муриел шутира силно от пряк свободен удар, топката рикошира в главата на Наинголан и заблуди безнадеждно Шчесни за пълния обрат – 3:2.

До края Рома се хвърли сляпо напред и удар на Ел Шаарави бе спасен от вратаря отблизо, а домакините изпуснаха невероятен шанс да решат всичко на контра. В последната минута Джеко поиска дузпа, но бе свирена засада преди нарушението срещу него и „вълците” загубиха.

Милан също поведе, но загуби като гост след 1:2 на стадиона на Удинезе. Гостите имаха претенции към съдийството на Лука Банти, който взе някои спорни решения, всички в ущърб на „росонерите”.

Джакомо Бонавентура изведе Милан напред в осмата минута с хубав удар след пас на Сусо. Голмайсторът обаче се контузи и беше заменен от новото попълнение Жерар Деулофеу в 27-ата минута.

„Зебрите” осъществиха натиск и Емил Халфредсон промуши пас за Сирил Теро, който добре си поведе и матира Донарума, който очакваше центриране, в близкия ъгъл за 1:1.

Орестис Карнезис изби силен шут на Сусо от фаул с две ръце, а един най-спорните моменти дойде преди втория гол за Удинезе. Родриго Де Пол прониза Донарума по диагонала за 2:1, но преди това влезе много остро в гръб срещу Де Шилио и рискуваше да бъде изгонен, но Лука Банти го пожали.

В края Милан поиска и дузпа, но не я получи от рефера.

Фиорентина изпусна аванс от 2:0 и 3:2 и в крайна сметка Дженоа измъкна точка след 3:3 на „Артемио Франки”. „Грифоните” върнаха първите два гола в рамките на 120 секунди в този шестголов трилър.

Дженоа имаше само три победи в 45 пътувания до Флоренция, последната през март 1977-а, и днес този актив не се увеличи.

Фиорентина поведе малко случайно след центриране на Йосип Иличич, което прехвърли всички и влезе под гредата в далечния ъгъл. Словенецът се разписа на рождения си ден и почти се разплака на терена, защото се очаква да се раздели с „виолетовите”.

Федерико Киеза щеше да счупи сглобката на гредата на гостите и вратата се клатеше в продължение на няколко секунди от силата на удара. Исак Кофи се контузи и Адел Таарабт влезе в дебюта си за тима от Генуа.

Фиорентина удвои веднага след почивката чрез Киеза, който се измъкна от Изо и с десния крак се разписа от границата на наказателното поле.

Дженоа се събуди и намали чрез Джовани Симеоне, който копна над вратаря Спортиело след добър извеждащ пас на Таарабт. Само две минути по-късно Симеоне върна жеста и удара на Таарабт се отклони ключово от друг дебютант – Оскар Хилемарк, чието име бе записано като голмайстор за 2:2.

Настана истински футболен хаос в последните минути. Федерико Бернардески влезе на смяна и с първото си докосване финтира Муньос и даде асистенция на Калинич, който направи 3:2 с левия крак.

В последните секунди Бернардески блокира с ръка на голлинията удар с глава на Изо и съдията даде дузпа с червен картон. Джовани Симеоне не трепна и от бялата точка донесе точката на Дженоа за 3:3.