Дибала игнорира Алегри при смяната си (ВИДЕО)

Нападателя отказа да уважи протегнатата ръка на своя треньор

Ювентус победи Сасуоло с 2:0 като гост, най-близкият преследвач в Серия А Рома загуби с 2:3 като гост на Сампдория, но една постъпка на Пауло Дибала внесе негативна нотка в иначе хубавата неделя за италианския шампион.

Дибала, който преговаря за нов договор с клуба, беше титуляр редом до Игуаин, Манджукич и Куадрадо в новата схема 4-2-3-1. Ювентус вкара два гола още до 25-ата минута чрез Игуаин и Кедира и до края спокойно съхрани аванса си.

13 минути преди края Масимилиано Алегри смени Дибала, за да пусне Марко Пяца и тогава 23-годишният аржентинец се ядоса и не пожела да приеме протегнатата ръка от своя треньор край тъчлинията.

След мача Алегри намекна, че е ядосан, но не е ясно дали ще има последствия за нападателя.

„Дибала ядосан? Аз трябва да съм ядосан. Това е част от играта. Той игра добре, но Манджукич и Куадрадо бяха по-енергични и дадох на Пяца игрови минути. Гневът на Дибала не променя нашите отношения. Разбирам, че в такъв момент е нормално за сменения играч да обвини треньора. Но смяната е вече направена”, каза Алегри.

Дибала също направи опит за извинение като написа в Туитър „Tutti insieme!” /Всички заедно/.