Гол в 95-та минута донесе трите точки за Фиорентина срещу последния (ВИДЕО)

Кристиян Тейо се превърна в герой с два гола през втората част

Фиорентина победи Пескара с 2:1 като гост в отложен мач от Серия А, с което успя да се изкачи до 7-то място в класирането. Гол дълбоко в добавеното време донесе успеха за виолетовите, дошъл след пълен обрат.

Фиорентина започнаха много по-добре срещата и останаха отборът с повече притежание на топката през целия мач. Тейо и Векино отправиха първите удари в мача, но те прелетяха покрай вратата на Бизари.

Малко след това обаче Джанлука Каприари откри резултата за изненада на всички след прекрасна атака с два паса на „делфините“, извела нападателят сам срещу вратаря.

До края на полувремето Милан Бадел, Иличич и отново Тейо можеха да изравнят, но Албано Бизари се намеси много добре.

След почивката Фиорентина бе още по-доминиращ и не остави дори момент притежаиние на топката за Пескара. Това най-накрая даде резултат в 68-та минута, когато Тейо изравни с прекрасен параболичен удар извън наказателното поле.

Виола продължиха натиска си, за да стигнат до пълен обрат и това се случи, но дълбоко в добавеното време. В петата минута на продължението Тейо отново вкара, с което донесе трите точки за отбора от Флоренция.

Така Фиорентина се изкачи до 7-то място, изпреварвайки Милан с равен брой точки, но по-добра голова разлика. Пескара пък остават на дъното с едва 9 точки.