Монтана с убедителна победа над Марек във волейболната Суперлига

Във Варна Левски постигна категорична победа с 3:0 (28:26, 25:18, 25:20) над Черно море

Монтана постигна лесна победа с 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:11) над Марек Юнион Ивкони в най-очаквания мач от 16-ия кръг на волейболната Суперлига при мъжете. Домакините имаха сериозни кадрови проблеми, но въпреки това, освен във втория гейм, не срещнаха никакви проблеми. В първата част Монтана спечели лесно на 15 точки, но във втората двата тима играеха точка за точка.

Играчите на Даниел Пеев имаха две възможности да затворят гейма, но ги пропуснаха и така Марек изравни резултата в геймовете. Това обаче не повлия негативно на домакините и те поведоха с 8:1 точки в началото на третия гейм. До края Монтана продължи да играе на високи обороти и с добри атаки на Минчо Минчев тимът поведе с 2:1 гейма. В последния четвърт гейм Монтана продължи да играе силно, докато димът на Найден Найденов бе разконценриран, допускащ много грешки на сервис и посрещане, а с ас на Златко Кьосев домакините от Монтана затвориха мача.

Така тимът на Монтата има 40 точки, колкото и лидерът в класирането ЦСКА. "Червените" надиграха трудно в Перник Миньор с 3:1 (25:21, 22:25, 25:12, 25:22). Играчите на Сашо Попов, които постигнаха 14-а победа, се справиха с лекота със съперника единствено в третия гейм, но в другите три домакините, подкрепяни от зрителите в зака "Кракра", им създадоха доста проблеми.

Във Варна Левски постигна категорична победа с 3:0 (28:26, 25:18, 25:20) над Черно море. Два дни след поражението с 0:3 от Фенербахче в турнира за купата на ЦЕВ, "сините" излязоха преобразени и не оставиха шансове на домакините в зала "Христо Борисов". Успехът, който е десети за столичани, ги бетонира на петото място в класирането.

Отборът на Пирин Разлог победи Славия с 3:1 (25:19, 27:25, 20:25, 25:14) в мач, игран в зала "Панайот Пондалов". Младият тим на "белите", който все още е без победа, затрудни доста отбора на Пирин в първите три части, като дори успя да вземе третата от тях, но за повече домакините нямаха сили.

В последния мач от кръга Нефтохимик 2010 победи като домакин Арда Кърджали с 3:0 (28:26, 25:15, 25:16). Интрига имаше само в първия гейм, спечелен с 28:26. В другите две части бургазлии бяха категорично по-добрият отбор и с лекота стигнаха до успеха.