Георги Иванов покри норматив за Евро 2017

Надежда Рачева с две титли в първия ден на Националния шампионат

Надежда Рачева спечели две златни отличия в първия ден на Националния шампионат по лека атлетика в зала в Добрич. Рачева беше най-бърза в спринта на 60 метра със 7.61 секунди, в който защити титлата си от миналия сезон, както и в бягането на 400 метра с 56.12 секунди. В късия спринт при мъжете миналогодишният шампион Денис Димитров отново беше най-бърз с 6.84 секунди на финала.

Георги Иванов също защити титлата си на гюле с 19.81 метра, което е и покрит норматив за Европейското първенство в зала в Белград през следващия месец. Тихомир Иванов спечели златото на скок височина за четвърта поредна година също с покрит норматив за континенталния шампионат в сръбската столица в началото на март от 225 сантиметра. Фаворитът Митко Ценов спечели бягането на 1500 метра с 3.51.28 минути, но остана далеч необходимото за квота за Еврошампионата в Белград 2017 от 3:44.0 минути. При жените пък миналогодишната шампионка на скок дължина Милена Миткова отново беше най-добра с 6.29 метра.