Дортмунд сломи Лайпциг след идеална асистенция на Дембеле за Обамеянг (ВИДЕО)

Марко Ройс изпусна три отлични възможности да направи победата на Борусия по-убедителна

Гол номер 17 за сезона в Бундеслигата на Пиер-Емерик Обамеянг позволи на Борусия (Дортмунд) да победи сензацията РБ Лайпциг с 1:0 на „Сигнал Идуна Парк” в 19-ия кръг. С успеха „жълто-черните” на Томас Тухел изравниха по точки третия Хофенхайм, а Лайпциг остана с 42 на второ място, на 4 зад лидера Байерн Мюнхен.

Дортмунд беше завършил наравно в 4 от последните си 5 мача в първенството. Грип пък повали Тимо Вернер, Марсел Сабицер и Диего Деме в лагера на Лайпциг, а плеймейкърът Емил Форсберг беше наказан.

Обамеянг изживя разочарованието от ранното отпадане на Габон от Купата на Африка и изпусна един ранен шанс, но в 35-ата минута Усман Дембеле свърши цялата работа като с лекота премина през двама защитници и качи на главата му и Обамеянг откри резултата.

Марко Ройс направи ужасен пропуск в 52-ата минута, стреляйки отчайващо неточно след пас на Обамеянг. Габонецът се освободи от Компер, но стреля слабо в ръцете на вратаря след час игра.

В последните 10 минути Марко Ройс на два пъти беше извеждан сам срещу вратаря, но първия път би встрани, а после насочи право във вратаря.