Кое е футболното дерби на България този сезон?

04 февруари 2017 22:57 Венцислав Филипов

Буркина Фасо отмъкна третото място под носа на Гана

Буркина Фасо победи Гана с 1:0 в мача за трето място на Купата на Африканските нации със станалия традиционен за турнира единствен късен победен гол, този път дошъл в 89-ата минута.

Мачът премина в сравнително спокойно темпо, като ганайците бяха разочаровани, че не стигнаха финала, знаейки че техният наставник Аврам Грант напуска след този мач.

В 25-ата минута Джордан Аю центрира от корнер, топката се върна към него и той нацели греда. Отново Джордан Аю стреля от малък ъгъл в 31-ата минута, а вратарят Кофи се разтегна максимално, за да избие.

Буркина Фасо организира опасна контра в 41-ата минута, ала Накулма стреля неточно от 15-ина метра.

Джордан Аю направи още един пропуск четири минути след почивката, а Текпетей с глава насочи над целта след час игра.

Около 70-ата минута Андре Аю и Асамоа Гиан влязоха да засилват нападателната мощ на „Черните звезди”.

Наказанието за всички пропуски на ганайците бе доставено в 89-ата минута от десетката на „жребците” Ален Траоре. Халфът на Кайзериспор завъртя хубаво от фаул и прати в горния ъгъл на безпомощния Ричард Офори и Буркина Фасо спечели третото място.