15-годишното чакане приключи: Камерун отново е кралят на Африка (ВИДЕО)

"Неукротимите лъвове" обърнаха рекордьора Египет в 88-ата минута

Камерун спечели турнира за Купата на африканските нации за първи път от 2002 г. насам. „Неукротимите лъвове”, водени от белгиеца Уго Броос, обърнаха рекорьора по титли Египет на Ектор Купер във финала до 2:1 с голове на резерви през второто полувреме.

На стадиона в габонската столица Либревил „фараоните” започнаха по-добре и Абдала Ел Саид шутира отсечено по тревата, но вратарят Фабрис Ондоа закова топката.

Египет поведе в 22-ата минута, когато Мохамед Елнени от Арсенал напредна необезпокояван отдясно в наказателното поле и с удар под гредата изненада Ондоа. Асистенцията бе на Мохамед Салах.

Постепенно Камерун подобри играта си и стигна до изравнителен гол в 59-ата минута, когато Бенжамин Муканджо от Лориен качи топката на глава на Николас Н’Кулу и защитникът на Лион майсторски прати в горния ъгъл.

„Неукротимите лъвове” опитаха да осъществят пълен обрат. В 79-ата минута Муканджо получи удобна топка в наказателното поле и я изрита високо над вратата.

Но 2 минути преди края друга резерва, Венсан Абубакар от Бешикташ изригна. Той получи висока топка от Себастиен Сиани, направи за смях Али Габр, прехвърляйки и елиминирайки го в единоборство, и прониза мрежата на Ел Хадари.

Така, Камерун спечели Купата на Африка за пети път. Само Египет има повече трофеи от надпреварата на Черния континент - 7.