Ясни са отборите за финалната четворка за Купата на България по хандбал при жените

Шампионките от Етър 64 отстраниха Шумен 98 в най-интересния четвъртфинал

Шампионките от Етър 64 отстраниха Шумен 98 в най-интересния четвъртфинал за Купа  България по хандбал при жените. „Болярките” изиграха много силен мач като гости, особено през второто полувреме. На почивката резултата беше само гол преднина за Етър – 10:11. Във вторите 30 минути търновки показаха класата си и логично затвориха мача с 15 гола разлика, за да влязат във финалната четворка.

В Сливница домакините от Ники спорт стигнаха доста трудно до победата над младия тим на Поморие, след като губеха на почивката с 6:8. Със стабилна игра в защита и с бързи атаки по крилата във второто полувреме момичетата на Мариела Иванова обърнаха резултата за крайното 18:15 в своя полза.

Бъки (Габрово) също се класира за финалната четворка, след успех над играещия във втора дивизия Хасково като гост с 25:39. Никакви проблеми за опитния тим на гостите по пътя към защита на купата от миналия сезон. На полувремето резултата беше 12:19, а за тима на домакините в игра бяха млади хандбалистки от школата на Хасково.

Последният четвърти отбор, който се класира напред, е ХК Свиленград. „Граничарките” минаха лесно над отбора на Панагюрище елиминирайки го с 17:42. До почивката свиленградчанки водеха с 8:20 и показаха с играта си , че са един от фаворитите за купата, а и за спечелване на шампионската титла от първенството в края на сезона.

Финалната четворка (полуфинал и финал) за купата на България при жените ще се играе на 3 и 4 март във Велико Търново. Ето и двойките:

ХК Бъки –ХК Етър 64
ХК Свиленград – ХК Ники Спорт

- Победителите от срещите отиват на финал, а загубилите играят за бронзовите медали

Купа България ¼ финали, жени- Крайни резултати :
ХК Ники спорт (Сливница) –ХК Поморие 18:15(6:8)
ХК Шумен 98- ХК Етър 64 (Велико Търново)  21:36(10:11)
ХК Панагюрище-ХК Свиленград 17:42(8:20)
ХК Хасково-ХК Бъки (Габрово)  25: 39 (12:19)

Pрез уикенда се изигра и един мач от 6-ия кръг от Републиканското първенство при жените.
Шумен 98-Свиленград 22:31(9:14).

Три мача се проведоха и от програмата на 11-ия кръг от мъжкото ни хандбално първенство – „А” РХГ :
Добруджа – Локомотив ГО 25:22(12:11)
Фрегата – Чардафон 31:35(18:13)
Осъм – Левски (гр. Левски) 34:25(16:16)