Барселона е на финал след луд мач на "Ноу Камп" (ВИДЕО)

Полуфиналът с Атлетико бе белязан от съдийски грешки, 3 червени картона, два гола, незачетено редовно попадение и пропусната дузпа

Шампионът Барселона се класира за финала на турнира за Купата на краля в Испания.

Каталунците сториха това след страхотен мач с Атлетико Мадрид, приключил при равенство 1:1 на „Ноу Камп”.

Благодарение на успеха си с 2:1 в първата среща обаче хората на Луис Енрике ще могат да защитават трофея си срещу победителя от сблъсъка между Депортиво Алавес и Селта.

Това стана факт след истинско зрелище в Барселона, изгледано на живо от 67 734 души.

Двата тима започнаха предпазливо срещата, но гостите постепенно намериха верния ритъм и успяха да осъществят натиск, ала Фернандо Торес, Ферейра Караско, Коке, Диего Годин и Антоан Гризман не успяха да се разпишат.

Впоследствие домакините се окопитиха и малко преди почивката стигнаха до скъпоценен гол.

В 43-ата минута Лео Меси проби през центъра и стреля по земя. Вратарят на „дюшекчиите” Мигел Моя отрази удара, ала Луси Суарес бе на точното място и с лекота откри резултата.

Малко след почивката Диего Годин от гостите се контузи и бе принудително заменен, а в 57-ата Сержи Роберто н влезе остро в краката на Филипе Луиш и остави Барса с човек по-малко след втори жълт картон.

Любопитното е, че испанецът щеше да бъде сменен при първото спиране на играта, но той не го дочака и пое преждевременно към душовете.

Почти веднага след това Гризман вкара чудесен гол, който обаче бе несправедливо отменен заради несъществуваща засада.

Това не смути гостите и те натиснаха още по-сериозно Барселона, но в 69-ата Ферейра Караско фаулира Арда Туран и също получи втори жълт картон, така че численото равенство бе възстановено.

Не след дълго Лео Меси изпълни чудесно един свободен удар, ала топката срещна гредата, след което Суарес не сполучи при добавката.

Това се случи в 77-ата минута, а в 80-ата резервата Кевин Гамейро спечели спорна дузпа, но не можа да я превърне в гол, защото стреля над вратата.

Въпреки това френският нападател се реабилитира само три минути по-късно, когато се разписа отблизо и изравни – 1:1.

В заключителната част на двубоя нервите взеха връх и Луис Суарес също бе изгонен, но в крайна сметка Барселона устиска ремито и се класира за финала.