Левски изпусна Партизан (ВИДЕО)

Прохазка бележи и удря греда за "сините" в последната им контрола в Кипър

Отборът на Левски завърши зимния си лагер в Кипър с равенство 1:1 срещу сръбския гранд Партизан, понастоящем втори във временното класиране. Точен за сините през второто полувреме беше Роман Прохазка, чийто попадение беше заличено от Йованович. Словашкият халф на Левски удари и греда.

На кипърска земя тимът на Елин Топузаков записа две победи, две загуби и едно равенство.

Нападателят на Партизан Валери Божинов не взе участие в мача, тъй като не пътува с отбора си за Кипър.

Сините имаха превес през целия мач, който се проведе в Лимасол.

В 25-ата минута Бабатунде проби мощно между двама в наказателното поле, но бе спрян с позволени средства, според съдията, въпреки че нигериецът загуби равновесие.

В 39-ата минута Аниете отне една топка на границата на наказателното поле, но Прохазка стреля неточно.

Три минути преди почивката Франсис Нар даде ювелирен пас за Бурабия, който обаче си спря лошо в пеналтерията и не успя да отправи голов удар.

В 53-ата минута Яблонски свали една топка при корнер, но във вратарското поле Пиргов се замота и не успя да нанесе голов удар

Най-добрата възможност за Левски дойде в 54-ата минута, когато за трети път Прохазка шутира от границата на пеналта. Топката чукна десния стълб и се разходи пред голлинията, като не пожела да влезе.

Три минути по-късно Левски откри резултата при контраатака. Бабатунде Адениджи проби мощно през центъра, стигна дъгата на наказателното поле и шутира, вратарят спаси. Топката отиде в непокрития Прохазка, който от малък ъгъл не сбърка.

Партизан изравни в 70-ата минута, когато при центриране от свободен удар Костадинов изпусна Йованович и играчът на Партизан с глава огорчи Йоргачевич.

Капитанът Веселин Минев трябваше да получи медицинска помощ в 78-ата минута, но се завърна в игра.

В 85-ата минута Бабатунде можеше да реши мача в полза на Левски, но стреля покрай гредата от границата на наказателното поле.

Левски се завръща в четвъртък в България. Сините подновяват шампионата с гостуване на Пирин на 18 февруари, а ден по-късно съвместно с баскетболния и волейболния тим ще бъде официалното им представяне пред феновете в зала „Универсиада”.

Левски - Партизан 1:1

1:0 Прохазка (57')
1:1 Йованович (70')

Левски: Йоргачевич, Яблонски, Пиргов (80' Сандберг), Минев, Прохазка, Костадинов, Огнянов (С.Александров), Бурабия, Нар (70' Краев), Аниете (46' Сукуна), Адениджи
Резерви: Кръстев, Шейтанов, Ал. Александров, Де Ноойер, Юруков, Сейди
Старши треньор: Елин Топузаков

Партизан: Стеванович, Неманя, Богосавац, Мунир, Чиркович, Бошняк, Йевтович, Косович, Михайлович, Йованович, Джуричкович, Тавамба
Резерви: Йовичич, Мирянович, Петров, Дамнянович, Джилас, Илич, Миленкович