Ботев (Пд) отнесе Оборище, Виктор Генев се разписа

Контролата завърши при резултат 5:1

"Ботев" (Пловдив) се наложи с 5:1 над "Оборище" в първата си контролна среща след края на лагера в Турция. "Жълто-черните" надиграха напълно своя опонент и създадоха доста голови ситуации, като показаха добра успеваемост, реализирайки голямата част от  тях.

Омар Косоко даде началото на серията от попадения в средата на първата част. Французинът засече с глава прецизно центриране на Антонио Вутов и изведе "Ботев" напред - 1:0.

Преди това "канарчетата" на два пъти бяха близо до откриване на резултата, но Христо Иванов се оказа последна преграда след удари на Вутов и Фернандо Виана, а Лъчезар Балтанов можеше да удвои, но далечният шут на капитана разтресе десния страничен стълб.

Дебютиралият с жълто-черния екип Виктор Генев направи 2:0 в последната минута на първата част, след като засече отблизо центриране на Тодор Неделев и така възпитаниците на Николай Киров се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

Юношата на "Ботев" Боримир Карамфилов, който сега защитава цветовете на "Оборище" намали резултата в 65-ата минута с точен удар от 15-16 метра за 2:1.

Фернандо Виана бързо върна аванса на пловдивчани с първия си гол за тима след подаване на Неделев и нисък диагонален удар в долния десен ъгъл за 3:1.

След двете си асистенции в листата на реализаторите името си записа и отпразнувалият ден по-рано 24-и рожден ден Тодор Неделев. Плеймейкърът с №8 заби топката в долния десен ъгъл с далечен шут с левачката за 4:1.

Крайният резултат оформи Антонио Вутов, който стигна до топката след пробив на Кристиан Добрев и също с левия крак стреля в долния ляв ъгъл за 5:1.