Пирин завърши с победа лагера в Алания

"Орлетата" се наложиха над полския Подбескидже с 2:1

Пирин Благоевград записа втора поредна победа по време на подготвителния лагер в Алания. "Орлетата" победиха полския Подбескидже с 2:1. Преди почивката голове нямаше, а титулярният бранител на Пирин Румен Сандев се сблъска с вратаря Костов и беше принудително заменен.

След пропуски на Аймен Суда и Дани Младенов след почивката, паднаха и трите гола. В 50-ата минута за нарушение срещу Орлин Старокин беше отсъдена дузпа, която Младенов превърна в гол.

Поляците натиснаха в следващите минути и се наложи на два пъти Красимир Костов да спасява опасни удари. В 58-ата минута Малец изравни за 1:1, а четири по-късно международният рефер от Молдова отсъди втора дузпа за Пирин за нарушение срещу Младенов. Стилиян Николов от бялата точка вкара за крайното 2:1.

В 75-ата минута Аймен Суда пропусна още една удобна ситуация, останал сам срещу вратаря на поляците, който майсторски отрази удара му.

Балансът на Пирин по време на лагера в Турция е 2 победи и 3 загуби. Утре "орлетата" си заминават за България.