Локо (ГО) измъкна 1:1 срещу Берое в края

Антон Карачанаков вкара гола за Берое, а Жан Амброуз изравни две минути преди края и после бе изгонен

Берое завърши 1:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) в последната си контрола преди подновяване на шампионата. Антон Карачанаков даде аванс на старозгорци, а Жан Амброуз изравни за Локомотив две минути преди края.

В 3-та минуа Райнов изведе Мапуку зад гърба на отбраната, но нападателя бе в положение на засада. Веднага след това Салмикиви центрира, но Банков улови. Две минути след това Карачанаков стреля от дъгата на пеналта, но Банков успя да спаси. В 7-та минута Карачанаков центрира остро в наказателното поле, където се получи разбъркване, Иванов продължи за Салмикиви, но Банков се намеси. В следващата атака Кифуети остана сам срещу Перниш, но стражът спаси удара.

В 10-та минута гостите организираха бърза контраатака, при която Кифуети проби по дясното крило, нахлу в пеналта и предостави за Нерди, който стреля от движение, но Иванов изчисти от гол линията.

Берое поведе в 17-та минута на мача. Гостите сбъркаха в отбрана и топката попадна в Карачанаков, който намери долния десен ъгъл с удар от дъгата на наказателното поле – 1:0.

В 25-та минута след многоходова атака топката попадна в Цонев, той финтира бранител и центрира елегантно в пеналта на гостите. Там Салмикиви намери с едно докосване Динков, но удара на последния не намери очератнията на вратата. В следващата атака Кифуети центрира остро в наказателното поле, Иванов изби, но топката попадна у Джоман, който стреля от около 24 м, но Перниш се намеси и изби в корнер.

В последната минута на първата част Отман центрира остро в наказателното поле. Там Джоман прескочи и топката попадна у Нерди, който стреля, но ударът му срещна гредата и резултатът остана непроменен за първото полувреме.

На полувремето Ферарио Спасов направи четири промени. В игра се появиха Макенджиев, Охене, Делич и Като, които замениха Перниш, Цонев, Салмикиви и Динков. За гостите влязоха Юсеинов и Додлек.

В 50-та минута Карачанаков отне топката и проби през центъра на защитата. Той имаше две възможности да намери свой съотборник, но стреля от границата на пеналата, но Банков бе заел добра позиция и улови. Милен Желев спря опасна контраатака за домакините с фаул и получи жълт картон. Веднага след това пенев също бе предупреден официално.

В 73-та минута Василев намери с чудесен пас Охене, а той продължи за Мапуку. Нападателят финтира бранител и стреля, но Банков отново бе на мястото си. Малко след това Амброуз получи жълт картон.

Гостите изравниха две минути преди края, след като Жан Амбоуз се възползва от грешка в отбраната и прати топката в мрежата с удар от пеналта -1:1.

В добавеното време Зехиров стреля от дъгата, но над вратата. Амбоуз бе изгонен от игра малко след това за втори жълт картон.

Берое: 12. Душан Перниш, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев, 7. Мартин Райнов, 15. Георги Динков, 17. Антон Карачанаков, 23. Борислав Цонев, 11. Виле Салмикиви, 10. Жуниор Мапуку; резерви: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 19. Пламен Тенев, 24. Матеас Делич, 13. Денислав Станчев, 20. Руси Чернаков

Локомотив (Горна Оряховица): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 29. Ариан Донгала, 24. Юлис Ндонг, 27. Игор Джоман, 28. Слим Бен Отман, 14. Кифуети, 23. Владислав Узунов, 10. Феноуше Нерди; резерви: 1. Стефано Кунчев, 18. Велизар Попчев, 33. Стефан Цонков, 37. Венцислав Кирчев, 93. Георги Малинков, 77. Димитър Стилянов, 31. Бедри Юсеинов, 11. Тимотей Додлек