Дунав отвя Добруджа с 3:1 на "Балчик къп"

Бирсент Карагарен вкара два гола за русенци, а Муйеци даде асистенция

Дунав победи с 3:1 лидера във Втора лига Етър (Велико Търново) днес във втория си мач от турнира „Балчик Къп“. Два дни по-рано „драконите“ победиха и Добруджа с 2:0 на един от терените в курортен комплекс „Албена“.

Русенският тим започна със Станислав Антонов на вратата, а пред него – Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Олексий Ларин, Атанас Атанасов, Петър Патев, Самир Аясс, Бирсент Карагарен, Бранимир Костадинов, Васил Шопов и Мирослав Будинов.

Дунавци бяха по-активни и владееха топката още от първите минути. Само едно попадение обаче падна до почивката и то бе дело на автора на двата гола от предходния двубой Бирсент Карагарен – в 32-ата минута.

През втората част последваха сериозни промени в двата състава. Въпреки това „драконите“ продължиха да са по-активният отбор. Карагарен дори удвои преднината им след асистенция на Ндуе Муйеци в 78-ата минута. Малко по-късно резултатът стана класически, след като Юлиан Ненов проби отляво, центрира и опитът на един от търновските бранители да изчисти топката я прати във вратата за 3:0 за Дунав.

Две минути преди края все пак „болярите“ намериха сили да намалят чрез Йордан Апостолов.

Така Дунав записа заслужен успех с 3:1 над един от най-сериозните кандидати за промоция в елита и първи във временното класиране на втория ешелон Етър.

В събота русенският тим ще почива и подновява занимания в неделя в Русе. На 17 февруари, петък, от 17:30 ч. той среща Берое в първия си мач от пролетния дял на шампионата в Първа лига, който ще се играе в Разград при закрити врата.

С успеха си русенският тим има две победи и 6 точки (5:1) в актива си, докато Етър е с една победа и една загуба и голова разлика 4:3.

Надпреварата продължава утре с нови две срещи. От 15.00 часа от група "А" е двубоят между молдовския Петрокуб и Добруджа. Също от 15.00 часа е мачът от група Б на турнира между Витоша (Бистрица) и Ботев (Нови пазар).

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили