Велбъжд би Банско в Сандански

Контролата приключи при резултат 2:1

Велбъжд Кюстендил победи Банско с 2:1 в контролна среща, играна на градския стадион в Сандански.

И двата отбора се стараеха да спечелят срещата, но нападателите на Велбъжд бяха по-точни в завършващата част на удара пред противниковата врата и се добраха до победата.

Първия гол в срещата бе отбелязан в 30-ата минута когато при прострелно центриране отдясно в защитата на Банско Симеон Димитров се оказа най-съобразителен и отклони кълбото от близо за 1:0.

В 50-ата минута след подаване на Адриан Бачовски в наказателното поле на Банско Мурад Ибрахим спъна Атанас Панков и главния съдия Ивайло Младенов отсъди дузпа, която потърпевшия реализира за 2:0.

В 61-ата минута при меле пред вратата на Велбъжд Радостин Джугански в желанието си да изчисти топката в корнер я фалцира, и тя се спря в собствената му врата за 2:1.

Главният съдия Ивайло Младенов в 16-ата минута показа червен картон на Любо Витанов от Банско за удар без топка.