Бърнли заслужи точка срещу лидера Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити има шанс да скъси дистанцията до върха

Бърнли стигна до домакинско равенство 1:1 срещу Челси в мач от XXV кръг на Висшата лига.

Лидерите в класирането от Лондон поведоха в резултата още в седмата минута, но в 24-ата зимната покупка Роби Брейди вдигна на крака феновете на „Търф Моор” със страхотен изравнителен гол.

Така Бърнли за първи път от две години насам стигна до равенство от губеща позиция в Премиършип, а любопитното е, че през февруари 2015 г. съперник отново бе Челси.

Гостите поведоха още в седмата минута, когато Педро завърши с изстрел по диагонала една отлична контраатака, започнала с тъч в собственото поле и протекла за по-малко от 15 секунди.

След това обаче домакините успяха да осъществят натиск и Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително, а в 24-ата минута дори и той бе безпомощен.

Тогава купеният тази зима от Норич срещу 15 млн. евро ирландец Роби Брейди изравни със страхотно изпълнение от пряк-свободен удар.

Така юношата на Манчестър Юнайтед ознаменува първия си мач на „Търф Моор” и подели точките в мача.

Иначе срещата бе доста интересна и всеки от отборите имаше шанс да стигне до пълния успех, но в крайна сметка ремито бе най-справедливо.

След него Челси вече има 60 точки и остава на върха, но Манчестър Сити ще може да намали изоставането си и да събере 52, ако в понеделник вечер надвие Борнемут.

Бърнли спря серията си от шест домакински победи във Висшата лига, но пък е с 30 точки, колкото имат още Уотфорд и Саутхемптън.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)