Игуаин поведе Юве към победата над Каляри (ВИДЕО)

Двубоят на „Сант Елиа” завърши 2:0, разликата с Рома е 7 точки

Ювентус победи Каляри в двубой от 24-ия кръг на Серия А. срещата на стадион „Сант Елиа” завърши при резултат 2:0, като и двата гола вкара нападателят Гонсало Игуаин.

Това бе пета поредна победа за „бианконерите” в първенството, а за Каляри – втора поредна загуба, след като в миналия кръг отстъпи със същия резултат от Аталанта.

С този успех Ювентус събра 60 точки на върха. Втори е Рома с 53. Каляри има 27 точки.

През първото полувреме пред Каляри се откри добра възможност да обстрелва вратата от пряк свободен удар. Бруно Алвеш се нае с изпълнението, но той по никакъв начин не успя да затрудни Джанлуиджи Буфон.

Резултатът бе в 37-ата минута, когато Маркизио подаде към Игуаин, който овладя в наказателното поле и сам срещу вратаря технично завърши, копвайки топката. Това бе гол номер 49, който тимът на Каляри допусна в Серия А през този сезон.

Веднага след подновяването на играта отново Юве нанесе втория си удар. Гонсало Игуаин се разписа след много добра атака за втори път. Куадрадо подаде към Дибала, който изведе прецизно сънародника си в наказателното поле и той с десния крак майсторски завърши.

Домакините завърши двубоя с човек по-малко. Николо Барела получи втори жълт картон в 67-ата минута, след като влезе необмислено в краката на Миралем Пянич, който току-що бе влязъл в игра.

В 72-ата минута Буфон направи решително спасяване след страхотен удар на Писакане. Гостите отвърнаха с бърза атака, при която Дибала центрира към Марио Манджукич, който игра с глава, но прати покрай вратата.

В добавеното време вратарят на Каляри Рафаел направи феноменално спасяване. Първо Манджукич игра с глава и нацели напречната греда, топката попадна право в Дибала и той също с глава направи опит да се разпише, но стражът, който бе паднал зад голлинията след удара на хърватина, успя с една ръка да спаси.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)