Сусо и Донарума носят точка на Милан на „Олимпико” (ВИДЕО)

Лацио поведе от дузпа секунди преди почивката, но в края Милан стигна до ремито

Лацио и Милан поделиха точките в дербито на XXIV кръг от италианската Серия „А”.

Мачът на „Олимпико” приключи при равенство 1:1, а по този начин двата тима остават съседи в класирането.

Лацио е на шесто място с 44 точки, а Милан е седми с 41.

Домакините от Рим започнаха много силно срещата, докато гостите играха без чист нападател и рядко излизаха от собствената си половина.

Вратарят им Джанлуиджи Донарума обаче направи поредния си силен мач и на няколко пъти спаси преди да фаулира в пеналта Чиро Имобилед точно преди почивката.

Лукас Билия превърна отсъдената дузпа в гол, а след почивката темпото на игра спадна и в 68-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, каквото не бе отсъдена.

Донарума се намеси решително в заключителните минути на двубоя, а в 85-ата минута Сусо получи успя да стреля от границата на наказателното поле, между трима защитници и да оформи крайното 1:1.