Манчестър Сити е на осем точки от лидера Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” надиграха Борнемут с 2:0, трима контузени преди почивката

Манчестър Сити спечели с 2:0 визитата си на Борнемут, с която приключи и XXV кръг на английската Висша лига.

След четвъртата си поредна победа във всички турнири „гражданите” вече са втори в класирането, на осем точки от лидера Челси.

Така домакините останаха без победа през календарната година и паднаха в трети последователен двубой, а мениджърът им Еди Хауй продължава да търси 150-ата си победа начело.

Симон Франсис пък няма да запомни с добро своя мач №500, защото получи травма още в 23-ата минута и бе заменен принудително. Освен него, още двама футболисти се контузиха преди почивката.

Първо в 14-ата минута терена принудително напусна Габриел Жезус, а в 45-ата същото стори и Джак Уилшър.

Резултатът в 29-ата минута откри Рахим Стърлинг, който бе на точното място след прострелно центриране на Лирой Сане и щастлив рикошет – 1:0. Това бе пети гол на английския национал срещу Борнемут и превръща тима в любимия му опонент.

Двубоят бе изпълнен с множество положения и гостите на два пъти улучиха греда, а и попадение на домакините бе отменено заради нарушение в атака.

В 67-ата минута Хари Артър отправи чудесен удар, но Уили Кабайеро спаси с вещина.

Малко по-късно, след ново прострелно центриране в пеналта на домакините, Серхио Агуеро засече топката, а после тя се отби и от Тайрън Минс, за да влети в собствената му врата в 69-ата минута за крайното 2:0.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини