Етър на финал на „Балчик къп” след 3:0 над Калиакра

"Болярите" ще играят срещу Витоша (Бистрица) на финала в петък от 12:00

Етър взе класическа победа с 3:0 над Калиакра, който замени Добруджа в турнира „Балчик къп”. Победата прати „болярите” на първото място в групата и те излизат във финала на турнира срещу Витоша (Бистрица) на 17 февруари от 12:00 ч. в Балчик.

Голов дебют за „виолетовите” направи опитният нападател Димо Атанасов, а два гола добави юношата на клуба Бранислав Ботев. Още в 12-ата минута падна първото попадение, след като Георги Кременлиев отдясно с шпагат намери Димо Атанасов и той прати топката в мрежата на съперника – 1:0.

Етърци продължиха да имат игрови превес и можеха да удвоят в 40-ата минута, когато спечелиха правото на дузпа за събаряне на Явор Генчев, но Тодор Колев пропусна от бялата точка. Малко след това и самият Генчев направи пропуск от отлична позиция.

През второто полувреме етърци продължиха да бъдат по-активният отбор, като авторът на първото попадение Димо Атанасов също пропусна сам срещу вратаря. В 82-ата минута юношата Бранислав Ботев вкара за 2:0, като това бе негов втори гол в подготовката.

Третото попадение отбеляза отново той в самия край след центриране на Явор Генчев.

Треньорът Станислав Генчев даде почивка на доста от основните играчи, които ще излязат за етърци на финала в петък.

Етър: Ивайло Петков, Георги Кременлиев, Мартин Николов, Станислав Генчев, Симеон Иванов, Илиян Трифонов, Митко Плахов, Явор Генчев, Димо Атанасов, Тодор Колев, Бранислав Ботев (Тони Маречков, Михаил Минков, Денислав Мицаков)

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили