Наполи раздразни Реал, но си тръгна с наведена глава от „Сантяго Бернабеу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Кралския клуб” направи обрат срещу италианците за крайното 3:1

Реал Мадрид спечели с 3:1 първия осминафинал срещу Наполи в турнира Шампионска лига игран на "Сантяго Бернабеу". Срещата започна лошо за домакините, които получиха гол в 8-ата минута след фантастично изпълнение на Инсиние. Последва вдигане на оборотите от страна на футболистите на Зинедин Зидан, като Бензема изравни в 18-ата, а след почивката Кроос (49`) и Каземиро (54`) обърнаха резултата в полза на Реал.

Гостите стояха добре на терена през първите минути на двубоя, но постепенно Реал наложи своето темпо и само шансът спаси италианците да не изостават в резултата на почивката. За 45 минути игра Наполи отправи само 2 удара към вратата на „Кралския клуб”, срещу 11 на домакините.

В 8-ата минута гостите поведоха в резултата след красив гол на Инсиние.  Бърза контраатака на Наполи започната от Хамшик завърши с изненадващ удар на италианцеа от около 30 метра, който свари неподготвен Кейлор Навас и резултатът бе открит на „Сантяго Бернабеу”.

В 18-ата минута Дани Карвахал направи отлично центриране в полето на Наполи, Роналдо остана под кълбото, но Бензема бе на правилното място и от малка дистанция отклони точно с глава за 1:1.

Няколко минути по-късно Роналдо бе изведен на чиста позиция от Модрич, но португалецът показа нетипична за него неточност и стреля над вратата.

В 42-ата Роналдо бе изведен отдясно и седмицата на домакините без забавяне центрира към Бензема, който пусна топката покрай вратаря, но уцели страничната греда.

За по-малко от десет минути след подновяване на играта Реал направи обрата пълен и поведе с два гола.

В 49-ата минута Криситано Роналдо показа техниката си при пробив отдясно и от аутлинията върна към връхлитащия Кроос, а германецът с точен удар по земя изведе „белия балет” напред в резултата.

Пет минути по-късно Каземиро вдигна на крака феновете на „Сантяго Бернабеу” с гол бижу. Бразилецът засече в движение изчистена топка и от близо 23-24 метра разстреля Рейна, който бе излязъл много напред и не успя да парира.

Това на бе вечерта на Роналдо, който в 66-ата пак не намери целта след пас на Бензема, а в ответната атака Мертенс също от добра позиция стреля слабо.

Гостите стигнаха до втори гол в 81-ата, но попадението бе отменено заради засада.

Срещата реванш между двата тима е на 7 март на „Сан Паоло” в Италия.