Ивайло Чочев се разписа при загуба на Палермо от Ювентус (ВИДЕО)

"Бианконерите" се поздравиха след 4:1 и дръпнаха с 10 точки пред Рома

Ювентус продължи победния си ход в Серия А. „Бианконерите” се наложиха у дома над Палермо с 4:1 в мач от 25-ия кръг. С този успех отборът на Масимилиано Алегри направи разликата с втория Рома в таблицата на 10 точки. „Римските вълци” приемат Торино в неделя.

Българският национал Ивайло Чочев започна срещата като титуляр, остана на терена през цялото време и вкара почетноното попадение за тима си. В третата минута на добавеното време той засече с глава центриране от пряк свободен и порази Джанлуиджи Буфон.

Резултатът на „Ювентус стейдиъм” можеше да бъде открит още в петата минута. Тогава Пауло Дибала изпълни пряк свободен и удари дясната греда.

Клаудио Маркизио даде преднина за „старата госпожа” в 13-ата минута. Алвеш намери майсторски от статично положение Гонсало Игуаин, нападателят направи опит да стреля от движение, но вратарят Позавец блокира. Топката попадна в Маркизио и той от чиста позиция не сгреши.

В 40-ата минута Дибала направи поредното си феноменално изпълнение. Той стреля от пряк свободен удар и прати в горния ляв ъгъл. След това не се зарадва за гола си във вратата на бившия си отбор.

През второто полувреме Ювентус продължи да доминира и в 63-ата минута Игуаин сложи точка на спора с третия гол. Той бе изведен по отличен начин от Дибала, излезе сам срещу вратаря и технично копна топката.

Минута преди края на редовното време Игуаин върна жеста на сънародника си, като му подаде за четвъртия гол след груба грешка в защитата. Това бе неговият десет гол от началото на сезона във всички турнири.

Това бе пета поредна домакинска победа за Юве над Палермо.