Пиринските "орлета" клъвнаха болезнено Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините може да изостанат с 10 точки от Лудогорец

Пирин надви заслужено Левски в мач от първия пролетен кръг в Първа лига. „Орлетата”, водени за първи път в официален мач от Милен Радуканов, се наложиха с 1:0, като имаха повече положения от „сините”. Единствения гол отбеляза дебютантът Аймен Суда в 64-ата минута, след като резервата Станислав Костов развинти Сашо Александров отдясно.

Първото полувреме изцяло бе за Пирин, а Левски отправи първия си изобщо удар чак в 58-ата минута, което говори красноречиво за представянето на гостите. Острието им Бабатунде Адениджи изтърва най-чистото положение за Левски, като от няколко метра би встрани.

Разликата с лидера Лудогорец може да нарасне на 10 точки, ако разградчани победят Славия на „Васил Левски” в неделя.

Началото на мача се забави, защото феновете на Пирин обсипаха терена с бели хартиени ленти.

Окрилени от публиката си, пиринци започнаха по-добре и бившият левскар Даниел Младенов пропусна най-чистото положение в 21-ата минута. Сандберг и Яблонски не се разбраха кой да играе с топката в наказателното поле на Левски, Младенов се възползва и отправи удар, но покрай вратата.

В 29-ата минута домакините организираха още една опасна атака. Башлиев стигна до топката почти до аутлинията и подаде към Младенов, който стреля от движение, Боян Йоргачевич обаче се намеси стабилно.

С това се изчерпаха по-интересните моменти, като Левски така и не създаде опасна ситуация за новия стар вратар на „орлетата” Благой Макенджиев.

Левски отправи първия си удар към вратата на Пирин чак в 58-ата минута, когато Прохазка стреля крайно неточно.

А две минути по-късно дойде и първото чисто положение за „сините”. Грешка на Младенов при изчистването позволи на Адениджи да се озове на чиста позиция пред вратата, но ударът му бе слаб и неточен.

В 61-ата минута Милен Радуканов замени Младенов със Станислав Костов, който бе с основна заслуга за гола на Пирин в 64-ата минута.

25-годишният юноша на „орлетата” развинти отдясно Веско Минев и Сашо Александров, доставяйки за дебютанта Аймен Суда, който отблизо засече в мрежата на Йоргачевич.

Елин Топузаков опита да промени нещо с включването на новите попълнения Амаду Сукуна и Антон Огнянов. Нападателят Сукуна веднъж се размина с топката и веднъж стреля неточно с глава.

Пирин, в чиито редици няколко минути записа местният любимец Иван Цветков, регистрира първа победа над столичен отбор този сезон след три загуби и събра 22 точки, като заема 10-ото място в класирането.

Левски записа първа загуба след три поредни победи в края на есенния полузезон. Сините останаха втори с 43 точки.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1