Галин Иванов поведе Нафтата към успеха над Монтана (ВИДЕО)

Срещата на „Лазур” завърши 2:0, тимът на Атанас Джамбазки с тежки пропуски

Нефтохимик започна 2017 г. в Първа професионална лига с победа. „Шейховете” се наложиха над Монтана с 2:0 на своя стадион „Лазур”. И двата гола бяха вкарани от новото попълнение Галин Иванов.

С този успех отборът на старши треньора Христо Янев събра 18 точки, колкото има и Локомотив (Горна Оряховица). Монтана е на последната позиция с 9.

През първото полувреме преобладаваха предимно здравите единобоства, като по-интересните положения бяха пред вратата на гостите. В 29-ата минута Иван Вълчанов стреля силно от пряк свободен удар, като топката бе заложена на около 30 метра, и принуди Неманя Скетич да се намесва решително.

В 34-ата минута Венцислав Христов с глава бе много близо да целта, но прати покрай вратата.

Минута след това Галин Иванов откри. Николай Дюлгеров  му подаде в наказателното поле, той бе оставен напълно сам и с добре премерен удар не остави шанс на черногорския вратар на гостите. Защитниците на Монтана вдигнаха ръце за засада, но такава нямаше.

Малко преди края на първото полувреме се стигна до интересна случка. Стивън Петков направи опит засече с глава центриране отляво, но игра с ръка и така прати във вратата. Попадението не бе зачетено, а нападателят получи жълт картон.

Всичко в мача бе решено в 53-ата минута. Тогава Венци Христов подаде към Романов в наказателното поле, той опита акробатичен удар, но не сполучи и топката попадна в Галин Иванов, който спокойно пое и със силен удар вкара втория си гол. Той остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Любомир Божинов.

До края на мача Монтана можеше да стигне до гол, но Даниел Генов направи много сериозен пропуск. Вратарят Янко Георгиев допусна група грешка като излезе напред, за да пресече, но се размина и даде възможност на бившия играч на Локо (София) и Ботев (Пловдив) да стреля към опразнената врата. Той обаче прати в аут.

Атанас Илиев направи дори още по-страховит пропуск в 90-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и се озова сам срещу Георгиев. Нападателят обаче прати лековато в аут. След това изпълнение треньорът на тима Атанас Джамбазки се прекръсти.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Локо (Пд), а Монтана ще играе срещу Пирин.