Резервата Гамейро обезсърчи Хихон с хеттрик за 5 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико Мадрид с трети пореден успех в Примера след втория най-бърз хеттрик в историята и 4:1

Кевин Гамейро влезе като резерва след час игра и наниза хеттрик, за да донесе успеха на Атлетико Мадрид с 4:1 над Спортинг Хихон.

Всичките попадения в срещата от XXIII кръг на Примера паднаха след почивката.

Тон за головото шоу даде Яник-Ферейра Караско (’46), който откри резултата веднага след подновяването на играта.

Домакините обаче не паднаха духом и успяха почти веднага да стигнат до изравняването, тъй като в 49-ата минута Серхио Алварес възстанови статуквото.

В 62-ата минута пък на терена се появи Кевин Гамейро, а това се оказа ключово за развоя на срещата, защото той вкара втория най-бърз хеттрик в историята на Примера за точно 4,47 минути.

Преди това Антоан Гризман вкара втори гол за гостите, но попадението му бе отменено заради засада, а в 80-ата минута отново звездата на „дюшекчиите” бе в центъра на вниманието.

Той изведе страхотно своя сънародник Кевин Гамейро сам срещу вратаря и резервата не сгреши за 2:1 в 80-ата минута.

Веднага след подновяването на играта от центъра домакините допуснаха нов гол.

Появилият се също от пейката в състава на гостите Томас Парти отне топката и тя попадна у Гамейро, който я овладя елегантно и с плътен удар по диагонала не даде шанс на вратаря за 3:1 в 81-ата минута.

В 85-ата пък той пак бе изведен от Гризман, за да оформи своя хеттрик и крайния резултат в срещата с втори поред шут по диагонала.

Благодарение на третия си пореден успех Атлетико вече има 45 точки, докато Спортинг Хихон остана сред изпадащите с 16 в своя актив.

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини