Челси е на ¼-финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уулвърхемптън се държа достойно, но отстъпи пред лидера в Англия

Челси е четвъртият ¼-финалист в турнира за ФА Къп.

След като по-рано през деня за следващата фаза се класираха Линкълн, Мидълзбро и Милуол, сега това стори и лидерът във временното класиране на английската Висша лига.

Лондончани победиха като гости Уулвърхемптън с 2:0.

Успехът обаче не дойде никак лесно, защото преди почивката домакините можеха да поведат в резултата, ако имаха малко повече късмет.

Още в седмата минута Джордж Савиле, който е юноша на Челси, нацели страничната греда.

Това бе и единственото по-интересно положение през първото полувреме, ала през второто Челси взе своето.

В 65-ата минута Педро започна една контраатака от собственото наказателно поле и после я завърши, засичайки пас на Вилиян към далечната греда, за да открие резултата със своя 11-и гол през сезона.

Крайното 2:0 пък оформи топреализаторът на лондончани Диего Коща в 88-ата минута и така подпечата визата на Челси за ¼-финалите.