Наполи лесно стигна до успеха във Верона (ВИДЕО)

Земан направи мечтан дебют начело на Пескара, Сасуоло обърна на "Фриули"

Наполи се съвзе след загубата с 1:3 от Реал Мадрид и със същия резултат надви Киево като гост в 25-ия кръг на Серия А, за да мине временно пред Рома на второто място. Инсиние, Хамшик и Зиелински се разписаха, а отборът на Маурисио Сари вече има 54 точки, докато Рома остана с 53, но от 19:00 приема Торино.

Наполи беше спечелил последните четири мача с „Летящите магаренца”, а днес записа пети пореден успех.

Инсиние от фаул беше много близо в началото, а Роберто Инглезе накара Пепе Рейна да спасява с една ръка.

Лоренцо Инсиние в 31-ата минута направи любимото си изпълнение с фалцов удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл за 1:0.

Седем минути по-късно рейд на Инсиние внесе смут в отбраната на домакините, Алан излезе сам срещу вратаря, а рикошет в тялото на Марек Хамшик изпрати кълбото за втори път в мрежата – 2:0.

13 минути след почивката Пьотр Зиелински съвсем успокои мача за Наполи с трети гол от дъгата на наказателното поле и рикошет в защитник.

В последните 30 минути южняците си дадоха лека почивка и Киево получи възможност да атакува и натиска. Меджорини върна един гол в 72-ата минута, но за повече домакините нямаха сили, а 4-ти гол за Наполи бе отменен със засада.

Сасуоло направи хубав обрат за 2:1 като гост на Удинезе.

„Зебрите” поведоха още в 7-ата минута чрез Секо Фофана, а до края на полувремето гостите имаха по-добрите възможности, но нямаха късмет да изравнят.

Грегори Дефрел се появи като резерва за Сасуоло в средата на втората част и напълно преобърна мача с голове в 70-ата и 79-ата минута, за да донесе трети пореден успех на „зелено-черните” като гости в първенството.

Последният Пескара направи летящ старт при новия треньор Зденек Земан и размаза Дженоа с 5:0 като домакин.

Лукас Орбан от „грифоните” си вкара автогол в 5-ата минута и това загатна, че неделята няма да бъде приятна за гостите. До почивката Джанлука Капрари и Ахмед Бенали направиха класика, а в последните 10 минути на мача нов гол на Капрари и бившата млада надежда на Ювентус Алберто Чери оформиха крайното 5:0.

Сампдория и Каляри си размениха ранни голове за 1:1 в Генуа. И двете попадения бяха на бивши играчи на Ювентус.

Маурисио Исла откри за сардинците в 6-ата минута, а Фабио Куалярела изравни в 22-ата.

В края Самп натискаше, но при едно невероятно меле стигна само до нацелването на дясната греда. Каляри имаше няколко възможности да измъкне успеха с дълги пасове зад защитата на домакините, но Марко Сау ги пропиля.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1