Лион взе своето в голово шоу с Дижон (ВИДЕО)

Бордо наказа Гинган, Монпелие обърна Сент Етиен

Лион победи Дижон с 4:2 като домакин в зрелищен мач с два пълни обрата от 26-ия кръг на Лига 1.

Корентен Толисо откри за „хлапетата” в 11-ата минута, бележейки на втора греда от голлинията след корнер.

След половин час игра Флоран Балмонт центрира отляво, а Жулио Таварес плъзна с глава в далечния десен ъгъл – 1:1.

Мемфис Депай изпусна на два пъти сам срещу вратаря през първата част, като и двата пъти насочи на косъм покрай гредата.

В началото на втората част Лион сгреши брутално след подаване на вратаря от аут и открадната топка, а Лоис Диони прониза вратаря без да се бави – 2:1 за гостите.

10 минути преди края Депай подаде на Толисо през наказателното поле и той по диагонала изравни за 2:2 през ръцете на вратаря.

Веднага след това Диакаби се пльосна театрално на земята и съдията Беноа Мило даде дузпа с жълт картон за Таварес, който опита да гардира съперника, докато вратарят улови. Александър Лаказет отбеляза 21-ия си гол за сезона и Лион поведе с 3:2.

Набил Фекир много елегантно добави и 4-ти гол за домакините, за да оформи крайния резултат.

Бордо победи Гинган с 3:0. Жирондинците не срещнаха трудности и спечелиха с лекота, с което се утвърдиха на 7-о място в таблицата с 5 точки повече от осмия Гинган.

Монпелие губеше на почивката срещу Сент Етиен, но направи пълен обрат за 2:1 на своя „Стад де ла Мосон”.