Головата фиеста на Рома завъртя главата и на "биковете" (ВИДЕО)

"Вълците" разгромиха Торино с 4:1 след серия мощни волета в мрежата на Джо Харт

Рома разгроми Торино с 4:1 и се върна на второто място в Серия А след 25-ия кръг. Римляните са в страхотна форма и отново вкараха четири гола, след като направиха същото в четвъртък вечер на „Ел Мадригал” срещу Виляреал в Лига Европа.

Преди мача играчите на Рома посетиха в болницата своя съотборник Алесандро Флоренци, който скъса кръстни връзки на коляното за втори път този сезон и няма да играе до края на кампанията. Тази вечер колегите му излязоха с неговия номер 24 на ръкавите, за да покажат, че той е винаги с тях на терена.

Само 10 минути трябваха на „вълците” да поведат. Един Джеко изненада бившия си съотборник в Манчестър Сити Джо Харт с нисък удар с десния крак в далечния долен ъгъл. С 19-ия си гол за сезона той се изравни с Гонсало Игуаин на върха при голмайсторите.

Седем минути по-късно Джеко свали за Мохамед Салах и египтянинът от воле направи 2:0 в близкия ъгъл. Салах удари далечната греда с фалцов удар след това и се размина с ново попадение.

Торино започна да показва какво може в атака, но Леандро Паредес в 65-ата минута матира Харт с бомбено воле в долния ъгъл за 3:0.

Джеко изпусна добър шанс, а Макси Лопес отговори на критиките на треньора си Синиша Михайлович, че е с наднормено тегло по най-добрия начин – с гол и намали на 3:1.

„Олимпико” още при 3:0 скандираше името на своя герой Франческо Тоти. Спалети го пусна в 82-ата минута и в добавеното време Тоти заложи за Наинголан, който мощно изсвири заключителния акорд в мача за 4:1.

С 56 точки Рома е на второ място, на 7 зад Ювентус и с две аванс пред Наполи. Торино е девети с 35.