Милан пребори Фиорентина и продължава борбата за Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Росонерите" победиха с 2:1 в мач със скандално съдийство

Милан победи Фиорентина като домакин с 2:1 и остави виолетовите на четири точки зад себе си в класирането. "Росонерите" продължават борбата си за влизане в Лига Европа благодарение на головете на Куцка и Деулуфеу през първата част. Преди почивката се разписа и Никола Калинич.

Срещата започна равностойно, като опасните атаки липсваха. В 16-та минута обаче Юрай Куцка откри в полза на Милан, след като отклони към далечната греда центриране от далечно разстояние, с което не остави шансове на стража на виолетовите.

Четири минути по-късно обаче Никола Калинич изравни резултата, след като Киеза подаде по конец в наказателното поле и хърватският таран изскочи от изневиделица, засичайки топката във вратата на Донарума. Повторения показаха обаче, че в момента на паса към Киеза, той е бил в положение на засада.

След изравнителното попадение играта отново настъпи равностойна игра от двата отбора, като често се наблюдаваха контраатаки.

В 31-та минута Деулуфеу откри головата си сметка за Милан след като пое пас от Пашалич, напредна към дъгата и с перфектен фалцов удар заби топката в десния ъгъл на Тетарушану.

След като отново поведе в  резултата, отборът на Милан предпочиташе да задържа повече топката и да не предприема рискови действия в атака. В 33-та минута Деулуфеу получи хубав пас от Пашалич, но не успя да отправи нов опасен изстрел.

В 42-та Фиорентина можеха да изравнят, но ударът с глава на Гонсало Родригес мина над напречната греда. Веднага след това пък Милан обсади вратата на Фиорентина и топката стигна до Пашалич, който стреля, но ударът му бе избит от Тетарушану в десния стълб.

В продължението на първата част Милан разви скоростна контраатака, при която Сусо пусна перфектен пас за Бака зад защитата, но бе вдигнат флагът на страничния съдия. Повторенията обаче отново доказаха грешката на реферите, защото колумбиецът беше зад линията на бранителите в бяло.

В началото на второто полувреме Фиорентина задърбаха повече топката, а в 51-та Гомес събори Калинич, който излизаше сам срещу Донарума, но парагваецът получи само жълт картон. Гостите изразиха бурно недоволството си, че „росонерите“ не останаха с 10 човека и поради това капитанът Родригес също бе декориран в жълто.

В 55-та Карлос Санчес можеше да изравни след центриране, но той направи по-трудното и заби топката в земята, с което тя прескочи вратата на Донарума.

След 70-та минута Милан откровено се затвори в собствената си половина, като малко след това Монтела извади нападател и халф в лицето на Деулуфеу и Куцка и на тяхно място пусна защитник и полузащитник – Сапата и Бертолачи, заигравайки с 5-4-1-1

Въпреки че Фиорентина напълно се изнесоха в противниковата половина, в 85-та минута Милан успя да изнесе топката и тя стигна до Абате, който сам срещу вртаря прати силен удар, но право в него. До края на срещата Фиорентина се опита с всички сили да изравни, но сгъстената защита в червено-черно се справи с опасностите.