Юнайтед добави още един гол на Сент Етиен и продължава без проблем в Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Краснодар пребори Фенербахче с хикс в Турция, а Шалке направи 1:1 с ПАОК

Манчестър Юнайтед стигнаха до рутинен успех с 1:0 при гостуването си на Сент Етиен от 1/16-финалите в Лига Европа. Англичаните отбелязаха единствения си гол чрез Хенрик Мхитарян в 17-та минута, а след това просто имаха за задача да задържат аванса си.

Началните минути бяха доста напрегнати, като главна причина за това беше шумът, който феновете на стадиона създаваха, за да дадат нужния стимул на своите любимци. В 11-та минута Пол Погба създаде първото по-интересно положение, след като центрира остро към Ибрахимович, но топката бе изчистена от Руфие.

В 17-та минута обаче Юнайтед поведе след гол на Мхитарян, който засече без проблем центриране по конец от страна на Хуан Мата отляво. Само девет минути по-късно арменецът трябваше да бъде заменен от Рашфорд, след като получи мускулен проблем.

Малко след половин час игра Йънг центрира много добре, но топката не стигна до Рашфорд и Мата, които се опитаха да засекат кълбото в мрежата на Сент Етиен.  В 39-та минута пък французите за първи път създадоха работа на Серхио Ромеро, който улови без проблем удар с глава на Перин. В 43-та Савие намери Моне-Пако в наказателното поле, но Ромеро и Баи успяха да се справят с напрежението.

В 61-та минута Баи получи жълт картон, а 185 секунди по-късно си изпроси втори такъв, с което постави в много тежка ситуация Манчестър Юнайтед, тъй като ще пропусне и двата мача от 1/8-финалите в турнира. В 76-та минута Рашфорд бе изведен от Блинд зад защитата и се опита да плъзне топката покрай Руфие, но стражът на домакините се справи, скъсявайки бързо ъгъла.

До края на срещата топката се движеше главно в центъра на терена, тъй като и френският тим искаше да запази физически сили, след като нямаше шанс да направят чудото срещу Юнайтед.

Краснодар продължава напред в турнира, след като завърши 1:1 при гостуването си на Фенербахче и победата с 1:0 седмица по-рано им отреди място сред последните 16. На „Сюкрю Саракоглу“ руският тим започна ударно срещата и още в 7-та минута Федор Смолов откри с първия удар по посока на вратата на домакините. Фенербахче пое инциативата до края на полувремето, но удари на Суза и Моса Соу минаха покрай вратата. Все пак, в 41-та минута Суза изравни, след като засече с глава центриране от пряк-свободен удар.

След почивката Краснодар отново показа по-добро влизане в мача, но ударите на Кристиан Рамирес и Смолов не бяха достатъчно точни. След това и Кюбаши пробва късмета си, но без успех. В 80-та минута Ван Перси имаше отличен шанс да вкара за 2:1, но Критсиук улови.

В Гелзенкирхен Шалке направи 1:1 в реванша с ПАОК  и продължава без проблеми с общ резултат 4:1. Първите две попадения паднаха в рамките на две минути. Първо в 23-та Алесандро Шопф даде аванс на Шалке, а в 25-та Матия Насташич си отбеляза нелеп автогол.

През второто полувреме Шалке предпочиташе да задържа повече топката и да дочака края на срещата, тъй като имаха комфортен аванс в общия резултат. На два пъти гърците успяха да развият добри атаки, но Варда и Педро Енрике не застрашиха особено Ферман.

Всички резултати и голмайстори в първите реванши от 1/16-финалите в Лига Европа:

Фенербахче – Краснодар 1:1 (1:2 общ резултат)
0:1 Федор Смолов ‘7