Валенсия дръпна ръчната на Реал и върна Барса в играта (СНИМКИ+ВИДЕО)

14-ият в Испания победи мадридчани и ги остави с точка преднина на върха в Примера Дивисион

Валенсия поднесе сензация в Испания и победи с 2:1 Реал Мадрид в отложен мач от 16-ия кръг на Примера Дивисион, с което остави "белия балет" само на точка пред Барселона и с мач по-малко. Головете във вратата на мадридчани паднаха в първите 10 минути, а гол на Роналдо в мач номер 700 в кариерата на португалеца не стигна за дори частичен обрат.

Мачът започна кошмарно за Реал Мадрид, които се озоваха в позиция на изоставащи с два гола още преди да са изминали и 10 минути. Първият гол падн още в 4-та минута, след като Симоне Дзадза овладя топката с гръб към вратата и с перфектно завъртане от място прати неспасяем шут в горния десен ъгъл на Навас.

Само пет минути по-късно Фабиан Орелана удвои, след като нападателита на „прилепите“ напълно разнищиха отбраната в лилаво и топката стигна до непокрития халф на Валенсия, който без проблеми отбеляза сам срещу вратаря.

Реал успя да се съвземе след първоначалния шок и в следващите минути доминираше напълно на терена. Ронадо, Хамес Родригес и Карим Бензема стреляха точно, но Диего Алвес отрази ударите им. Минута преди почивката обаче Кристиано успя да намали резултата след страхотно изпълнение с глава при центриране на Марсело.

След почивката Валенсия излезе с идеята да пази преднината си и Реал много трудно стигаха до наказателното поле на „прилепите“.

Серхио Рамос се опита отново да стане герой за своите в любимата му 90-та минута, но този път ударът му с глава премина покрай вратата. Малко след това Марсело и Роналдо стреляха, но отново неточно.

Така Реал вече са на само точка пред Барселона, макар и с мач по-малко от вечния съперник. Валенсия пък записаха втора поредна победа и вече са 14-ти с 26 точки - на 10 над опасната зона.