Андерлехт изхвърли Зенит с гол в последната минута (ВИДЕО)

Руският тим поведе с 3:0, но в 91-ата минута белгийците вкараха безценния гол на чужд терен, който ги класира напред

Андерлехт вкара в 90-ата минута и изхвърли Зенит в 1/16-финалите на Лига Европа, въпреки че загуби с 1:3 в Санкт Петербург. Големият герой за руския тим тази вечер се казваше Джулиано, след като бразилецът вкара два гола и даде асистенция за другия. Но в последната минута на редовното време шведският нападател Исаак Телин вкара безценния гол, с който белгийският вицешампион продължи напред заради гола на чужд терен след 2:0 в първия мач.

На „Петровски” Зенит трябваше да подходи много внимателно, защото един гол за гостите можеше да се окаже фатален.

Бразилският халф Джулиано откри резултата в 24-ата минута и даде началото на обрата в общия резултат.

Големият удар на домакините дойде бързо след средата на втората част. Таранът Артьом Дзюба удвои в 72-ата минута след асистенция на Джулиано, който с втория си гол в 78-ата минута стана абсолютен герой – 3:0.

Андерлехт се хвърли в атаки и бе възнаграден в 90-ата минута. Шведският нападател Исаак Телин прониза вратаря Лодигин след подаване на холандската резерва Брам Нютинк и прати гостите напред към осминафиналите.

Бешикташ зарадва своите фенове с втора победа на Апоел Беер Шева, този път с 2:1 в Истанбул на реванша и лети напред към топ 16 с общ резултат 5:2.

Камерунският централен нападател Винсент Абубакар откри в 17-ата минута и даде спокойствие на гранда от Истанбул.

Друг нападател от Африка – нигериецът Антони Нвакаеме, изравни за израелците в средата на втората част.

Резервата Ченк Тосун замени Абубакар и отбеляза победния гол за Бешикташ три минути преди края на редовното време.