Тотнъм се би сам срещу Гент и изхвърча от Лига Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Борусия М'Гладбах направи уникален обрат срещу Фиорентина и продължава към 1/8-финалите

Тотнъм завърши 2:2 с Гент на "Уембли" и отпадна от Лига Европа с общ резултат 2:3. "Шпорите" започнаха много добре срещата, но автогол на Кейн и червен картон на Деле Али се оказаха прекалено големи препятствия за лондончани.

Срещата започна перфектно за домакините, които набързо изравниха общия резултат чрез Кристиан Ериксен в 10-та минута. Датчанинът получи перфектен пас в наказателното поле и излязъл сам срещу вратаря, успя да промуши топката покрай Ловре Калинич, с което записа името си сред голмайсторите на Тотнъм за първи път от 12 мача насам.

След попадението лондончани продължиха обасадата на вратата на Гент, но за техен ужас в 20-та минута Хари Кейн отбеляза, този път в собствената си врата. При корнер играч в жълто се опита да подаде към далечната греда и вместо да изчисти напред с глава, острието на Тотнъм завъртя топката в мрежата на Лорис.

След шокиращото изравняване, белите се вдигнаха на щурм, но опасни удари на Ериксен и Кай Уокът на намериха мрежата. В 39-та минута пък Деле Али си изпроси червен картон, с което още повече усложни задачата на своя тим, който търсеше два гола. Халфът първо бе съборен, при което не бе отсъден фал и секунди по-късно си изля гнева върху краката на противников футболист, влизайки с двата крака напред.

Въпреки че бяха с човек по-малко, Тотнъм имаха пълния конрол върху играта след почивката. Хари Кейн се опита да се реваншира за автогола си, но не успя да преодолее Калинич, а малко преди това и Ериксен не бе точен.

В 61-та минута „шпорите“ вкараха първия от двата им нужни гола чрез Виктор Уаняма, който стреля точно малко след границата на наказателното поле.

Всички надежди за Тотнъм обаче умряха в 82-та минута, когато Жереми Пербе изравни за 2:2 и реши всичко в сблъсъка.

По същото време Фиорентина допусна исторически обрат от 3:0 общ резултат до 3:4 и отпадна безславно от турнира.

Мачът във Флоренция започна доста открито и до 7-та минута германците можеха да водят с поне два гола след удари на Хофман и Щиндл. Фиорентина обаче отговори подобаващо и в 15-та минута Никола Калинич откри, след като бе намерен перфектно от Бернардески, който проби към наказателното поле.

Пет минути по-късно Борха Валеро направи общия резултат класически, след като Андреас Кристенсен се подхлъзна фатално пред наказателното си поле, испанецът открадна топката и спокойно я прати в мрежата, излязъл сам срещу вратаря.

Все пак, точно преди почивката Ларс Щиндъл върна надеждите на Борусия с гол от дузпа и така даде тон за пълния обрат в сблъсъка. Напрежението върху домакините се усили още повече веднага след 15-минутната пауза, след като отново Щиндъл бе точен и изравни за 2:2.

В 55-та минута острието на Борусия М‘Гладбах оформи своя хеттрик и съумя да изведе германците напред в общия резултат. Пет минути по-късно италианците тотално свалиха гарда и Андреас Кристенсен се разписа с глава за 2:4.

След като поведе с удобен аванс, германският тим даде инициативата на домакините, но това не се оказа проблем, тъй като Йосип Иличич малко след 80-та минута създаде единствените по-сериозни проблеми за Ян Зомер.

Артета: Не мога да намеря правилните думи