Селта катурна Шахтьор (Д) след много съмнителна дузпа и продължения (ВИДЕО)

Галисийците биха с 2:0 след продължения на стадиона в Харков

С много съмнителна дузпа Селта изненада Шахтьор (Донецк) с 2:0 след продължения и продължава напред за Лига Европа. Това беше единственият сблъсък от всички 1/16-финали, който се реши след продължения.

Галисийците останаха единственият испански представител в турнира.

На стадиона в Харков внимателната игра на домакините беше на път да им донесе нулево реми, което ги класираше напред след успеха им с 1:0 във Виго миналата седмица.

Но в 90-ата минута Джон Гуидети овладя пас зад защитата и докато топката му бягаше настрани се просна бързо на тревата след опит за намеса на вратаря Пятов. Съдиите свириха много дискусионна дузпа, а Яго Аспас не трепна и по земя в левия ъгъл вкара мача в продължения.

В 108-ата минута резервата Хосабед центрира от корнер, а на първа греда аржентинският централен защитник Густаво Кабрал умело насочи с глава назад към далечния десен ъгъл за 2:0 и галисийците са в топ 16 на турнира.