Черно море изненада Левски в София

В дербито на кръга в Националната баскетболна лига отборът на Евроинс Черно море победи Левски с 90-89 като гост

В дербито на кръга в Националната баскетболна лига отборът на Евроинс Черно море победи Левски с 90-89 като гост и така двата тима се изравниха с по 6 точки с Лукойл Академик на върха във временното класиране, преди утрешния мач на "студентите" в Ямбол. Варненци водеха в резултата през голяма част от срещата, но не с голяма разлика.

Единствената четвърт, в която домакините не бяха догонващи, бе първата, която дори завърши с преднина от 1 точка за тях - 23-22. От тези 22 точки на Черно море, 13 бяха дело на младия Николай Колев, който бе призван да замести все още отсъстващия поради здравословни проблеми Майкъл Ърл. В следващите три четвърти обаче се разигра и плеймейкърът на варненци Кори Макинтош и те почти никога на изпускаха водачеството, след като излязоха напред във втората. Тя завърши при резултат 47-50 за гостите, а след почивката цялото второ полувреме вървеше по един и същ повтарящ се сценарий - Черно море повеждаше с разлика до 5 точки, а Левски я стопяваше до 1-2.

Решителния момент в полза на "моряците" бе, когато минута и половина преди края, след точна стрелба от средно разстояние на Макинтош, Черно море поведе със 77-84. Веднага след това обаче два бързи коша на Левски доведоха нещата до 81-84. От този момент нататък треньорът на Левски Тити Папазов заложи на познатата тактика с бързите фаулове, за да запази шансовете на отбора си за обрат в последните секунди, а Даниел Димитров му отговори със същото, за да не позволи на домакините да вкарат тройка. За съжаление на Папазов обаче при фауловете, извършени от Левски, фаулираният се оказваше все Кори Макинтош, който почти не пропускаше от линията. В единственият случай, когато пропусна първия, той се изхитри да не вкара и втория и си взе отскочилта топка.

Така се стигна до резултат 87-90 само две секунди преди края, а Васил Евтимов бе на наказателната линия. Той се опита да повтори стореното от Макинтош, за да постигне 3 точки от ситуацията и да донесе продължение, но за негово съжаление без да иска вкара и втория наказателен удар за крайното 89-90.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1