Фабрегас поведе Челси към нов успех в своя мач №300 във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани с 12-а поред домакинска победа, резултати и голмайстори от Висшата лига

Лидерите в класирането на Висшата лига от Челси увеличиха още преднината си на върха, след като спечелиха с 3:1 домакинството си срещу Суонзи от XXVI кръг.

С гол и асистенция за лондончани се отчете Франсеск Фабрегас, който ознаменува по най-добрия начин факта, че стана първият испанец, изиграл 300 мача в Премиършип.

29-годишният халф бе титуляр и отбеляза 46-ото си попадение в елита на Англия в 19-ата минута след пас на Педро.

В добавеното време на първата част обаче гостите успяха да стигнат до равенството, след като Фернандо Йоренте вкара с глава след изпълнен бързо свободен удар от Гилфи Сигурдсон.

Малко след почивката Фабрегас нацели горната греда, а в 72-ата минута отново той подаде към Педро, който стреля от границата на пеналта.

Лукаш Фабиански трябваше да спаси изстрела, но не прецени добре намесата си и така Челси поведе с 2:1.

Крайното 3:1 пък оформи голмайсторът на лондончани Диего Коща в 84-ата минута след асистенция на Еден Азар.

Така Челси записа 12-а поред домакинска победа и вече има 63 точки, с 11 повече от Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.

Стартови състави:

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от XXVI кръг на Висшата лига:

Челси – Суонзи 3:1

1:0 Фабрегас (’19)
1:1 Йоренте (’45)
2:1 Педро (’72)
3:1 Диего Коща (’84)

Кристъл Палас – Мидълзбро 1:0
1:0 Ван Анхолт (’34)

Евертън – Съндърланд 2:0