Аталанта нанесе първа загуба на Наполи в Италия от 4 месеца насам (ВИДЕО)

С човек по-малко гостите записаха четвърти пореден успех

Аталанта нанесе първа загуба на Наполи от 14 мача насам и записа четвърта поредна победа в Серия „А“, след като в среща от XXVI кръг се наложи с 2:0 като гост и то с човек по-малко.

Домакините имаха ранен шанс за гол, но Лоренцо Инсиние нацели гредата, а после Матия Калдара даде аванс на гостите в 28-ата минута с глава след корнер.

До края на първото полувреме Дрис Мертенс пропусна две възможности за неаполитанците, които пък останаха с човек повече в 67-ата минута. Тогава халфът на гостите Франк Кесие беше отстранен за втори жълт картон.

Изненадващо за всички обаче, три минути по-късно Калдара удвои аванса на Аталанта с удар от воле и така подпечата успеха на своите.

След него Аталанта вече има актив от 51 точки и се доближи на три от третия Наполи.