Бордо сломи Лил в мач с обрати

Анже отнесе Бастия, Рен взе трите точки срещу Лориен

Бордо победи с 3:2 Лил като гост в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Двубоят бе изпълнен с обрати, които в крайна сметка зарадваха жирондинците при последния съдийски сигнал.

Валентен Вада откри резултата за Бордо още в 16-ата минута, но в средата на втората част само в рамките на 60 секунди Лил стигна до 2:1 в своя полза. Попаденията бяха дело на Никола де Превил от дузпа и Едер.

В 78-ата обаче Адам Унас отново изравни. Две минути по-късно Лил остана с човек по-малко, тъй като Жюлиен Палмери получи втори жълт картон. Още 120 секунди по-късно Унас вкара втория си гол в срещата и донесе успеха на гостите.

В края на мача те останаха и с още един играч по-малко, тъй като Рио Мавуба бе изгонен.

Бордо се изкачи на пета позиция в подреждането с актив от 42 точки. Лил е 15-и с 28.