Юве удари Емполи за седмата си поредна победа (ВИДЕО)

Двубоят завърши при резултат 2:0

Ювентус не допусна изненада и победи Емполи в мач от 26-ия кръг на Серия А. Двубоят на „Ювентус стейдиъм” завърши при резултат 2:0.

Отборът на старши треньора Масимилиано Алегри постигна седми пореден успех в първенството. През седмицата „бианконерите” се поздравиха с победа и в Шампионската лига над Порто с 2:0.

Юве събра 66 точки на върха. Втори е Рома с 56 и мач по-малко. „Римските вълци” гостуват на Интер в дербито на кръга.

Ювентус надигра Емполи и заслужено взе трите точки. Домакините в двубоя бяха отправили общо 21 удара за целия мач срещу едва 5 на съперника.

Първата опасност стана още в петата минута. Марио Манджукич свали с глава на Гонсало Игуаин овладя с левия крак и стреля с десния, но вратаря Скорупски улови.

В 10-ата минута Куадрадо стреля, получи се рикошет и Манджукич се хвърли да засече, но хърватинът закъсня с действието си. Нападателят продължи да бъде много активен и направи още няколко пропуска до края на първото полувреме.

В началните минути на втората част все пак хърватинът имаше повод за радост. В 53-ата минута той засече с глава центриране отдясно, топката се удари в напречната греда, след това и в тялото на Скорупски  и тупна зад голлинията. В крайна сметка попадението бе определено като автогол.

В 65-ата минута Алекс Сандро удвои и всичко в мача се реши. Той получи в наказателното поле от Даниел Алвес, пребори се с бранител и между краката му прати топката в долния ляв ъгъл.

Нападателят Пауло Дибала, който влезе в последните петнайсетина минути, прати топката във вратата след пас на Игуаин, но гол нямаше, защото Гонсало бе в засада.