Бака вкара дузпа с двата крака и Милан развали проклятието на "Мапеи" (ВИДЕО)

Лацио победи Удинезе с много спорна дузпа, Кротоне допусна обрат без Тонев, Дженоа едва взе точка в дебюта на Мандорлини

Милан за първи път спечели като гост на Сасуоло след странен мач и минимално 1:0 в 26-ия кръг на Серия А. Голът на Карлос Бака от дузпа дойде след подхлъзване и на практика игра с две докосвания от бялата точка.

Милан беше загубил всичките си предишни три визити на „Мапеи”, а Доменико Берарди, който имаше осем гола в седем мача срещу този съперник, играеше стотния си мач в Серия А.

Спорните положения започнаха още в началото, когато Берарди получи жълт картон за симулация след закъсняла намеса на Ванджони. Секунди по-късно домакините все пак получиха дузпа, когато Куцка и Дънкан взаимно се държаха, но съдията посочи бялата точка. Берарди застана зад топката, но вместо да вкара първия си гол този сезон в първенството, той не уцели вратата.

Този пропуск даде импулс на Милан и изстрел на Деулофеу беше избит от вратаря под гредата.

Гостите също получиха дузпа, също спорна. Бертолачи тръгна на рейд през защитата и падна след намеса на Акуилани за наказателен удар. Бака се подхлъзна при дузпата и без да иска стреля и с двата крака, но рикошетът все пак заблуди Консили за 1:0. Сасуоло протестираше, защото по правилник такъв гол не би трябвало да се зачете, но съдиите го признаха.

Бака вкара и друг го с глава, но той беше правилно отменен със засада.

През втората част Милан постепенно се прибираше все по-дълбоко в защита. Сапата и колегите му в защита чистеха центриране след центриране, а Донарума направи блестяща намеса при рикоширал изстрел на Берарди.

Консили попречи на Милан да вкара втори гол и изби удара на Сусо по диагонала. Секунди по-късно стражът на „зелено-черните” отби и изстрел с глава на Сапата от централна позиция.

Лацио се поизмъчи, но все пак победи Удинезе с 1:0 след друга много спорна дузпа в този кръг.

Балде Кейта най-вече опитваше да измисли нещо по-интересно в атака за римляните, но гостите от Удине се бранеха организирано и спокойно.

В средата на втората част Имобиле овладя на гърди центриране на Лулич, а не кой да е, а четвъртият съдия даде сигнал на главния за игра с ръка на Али Аднан. Гостите бяха бесни, но това не им помогна, защото Чиро Имобиле отбеляза от бялата точка в левия ъгъл за 1:0.

Пароло рискуваше да си вкара автогол в края, но все пак успя да изчисти центрирането на Фофана на втора греда.

Дженоа не си помогна след всички протести на феновете и едва се добра до 1:1 у дома срещу Болоня в дебюта на новия треньор Андреа Мандорлини. Дженоа остава без победа от декември насам.

Джовани Симеоне излезе сам срещу вратаря Миранте и изпусна два шанса да даде преднина на „грифоните”, чийто фенове обявиха бойкот и искат оставката на президента Прециози.

В 57-ата минута гостите, в серия от четири поредни загуби, поведоха с безупречен пряк свободен удар на Федерико Вивиани.

Торосидис беше изгонен четвърт час преди края и гостите заиграха в глуха защита с 10 души. Крепостта им рухна в 4-ата от общо 5 добавено време, когато резервата Жул Оливие Нчам, влязъл само минута по-рано, получи пред наказателното поле, чукна покрай защитник и оплете в далечния десен горен ъгъл, за да спаси точка за Дженоа.

Без Александър Тонев в групата, Кротоне допусна обрат на своя „Ецио Скида” и загуби с 1:2 от Каляри.

В 10-ата минута Марчело Трота подаде на Адриан Стоян наляво, румънецът овладя чудесно и веднага по диагонала прониза Габриел за 1:0.

Бразилският бранител Клейтон опита да изчисти центриране отдясно, но само спря топката за Жоао Педро, който отблизо не прости на Кордас – 1:1 в 32-ата минута.

Марко Бориело замени Симоне Падоин в 54-ата минута и 15 по-късно се подигра с Клейтон, за да вкара победния гол за сардинците. Бориело овладя с гръб към вратата, обърна се, залъгвайки Клейтон, че ще бие и после спокойно насочи в левия ъгъл за 2:1.

Киево спокойно надигра Пескара с 2:0 на своя "Марк Антонио Бентегоди".

Валтер Бирса откри с чудесен фалцов удар по диагонала от границата на наказателното поле в 12-ата минута.

В 61-ата минута Вере сгреши за гостите, ударът на Меджорини беше избит от вратаря, добавката на Гакпе също бе отразена, но при третия опит Лукас Кастро удвои аванса на "Летящите магаренца".

Още един гол на Бирса бе правилно отменен заради засада.