Реал се върна на върха с грандиозен обрат на „Ел Мадригал” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бейл поведе "кралете" и се контузи, Роналдо изравни от спорна дузпа, а Мората за сетен път бе златната резерва

Реал (Мадрид) бе на път да допусне втора поредна загуба в Ла Лига, като изоставаше с 0:2 от Виляреал като гост до 63-ата минута, но с голове на Гарет Бейл, Кристиано Роналдо от дузпа и на златната резерва Алваро Мората се върна на победния път, за да стъпи отново на първото място в класирането с точка пред Барселона.

През седмицата Валенсия нанесе неприятна загуба на „Белия балет” с 2:1 на „Местая” и първото място се разклати след победата на Барселона с 2:1 над Атлетико (Мадрид) в неделя следобед.

Но отборът на Зидан демонстрира характер и успя да избегне втори пореден конфузен резултат.

Виляреал загатна, че ще преследва победата от самото начало и в 11-ата минута Кейлор Навас трябваше да вади в корнер шут в горния ъгъл на Марио Гаспар.

Първа сериозна възможност за Реал бе в 24-ата минута, когато Марсело центрира, а Карим Бензема натисна грубо Виктор Руиз в желанието си да играе с топката. Серхио Асенхо отрази самоотвержено, макар че трябваше да бъде отсъден фаул на френския нападател.

Последваха силни минути за Виляреал. Първо шут на Джонатан дос Сантос рикошира и профуча покрай гредата преди Самуел Кастийехо да пропусне най-изгодната възможност за „Жълтата подводница”, пращайки над вратата от непосредствена близост.

Виляреал претърпя сериозен удар в 35-ата минута, когато вратарят Асенхо трябваше да бъде заменян принудително.

Домакините останаха по-напористи и откриха в 50-ата минута. Марсело не успя да изчисти една топка и Ману Тригерос простреля Навас.

Виляреал удари втори шамар на Реал в 56-ата минута. Сердрик Бакамбу бе изведен, пребори се успешно със Серхио Рамос и заби за 2:0.

Навас допусна 28 гола в 24 мача този сезон, с 3 по-малко от миналия.

Късметът бе обърнал гръб и на Роналдо. Португалецът на два пъти обстрелва вратата на домакините в тези минути, като веднъж улучи страничния стълб.

Реал все пак успя да намали в 65-ата минута, когато другият „заподозрян” Гарет Бейл заби с глава центриране на задната греда на Дани Карвахал.

„Белия балет” отново подобри собствения си рекорд, отбелязвайки гол в 44-и пореден мач. Освен това изравни вечния за Испания, който се държи от Барселона (1944 г. във всички турнири).

Драмата настъпи в 72-ата минута, когато шут на Тони Кроос бе блокиран и в опита за изчистване топката се удари в ръката на Бруно Сориано. Този път малшансът споходи домакините. Реферът отсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от домакините, а треньорът Фран Ескриба бе изгонен.

Със силен удар Кристиано Роналдо изпари ръцете на резервата Андрес Фернандес и изравни – 2:2. Сега той има най-много голове от дузпи в Ла Лига – 57, задминавайки Уго Санчес.

Обратът настъпи в 84-ата минута, когато влезлият в 77-ата Алваро Мората за пореден път се превърна в златната резерва на Зинедин Зидан. Марсело центрира отляво и Мората засече с глава, като топката мина през пръстите на резервата Фернандес.

Испанският нападател вече има 6 гола този сезон, след като е станал от пейката - най-много от всеки друг.

Наскоро завърналият се Гарет Бейл трябваше да бъде заменян 2 минути преди края.

В добавеното време Мората изтърва чист гол, но в крайна сметка удържа ценния успех и си върна първото място с актив от 55 точки. Виляреал се нарежда 6-и с 39 точки и се отдалечи от 5-ия Реал Сосиедад и директната квота за групите на Лига Европа.