ПСЖ отнесе Марсилия във френската класика (ВИДЕО)

Тъга и освирквания на "Стад Велодром" при 1:5

ПСЖ смаза с 5:1 Олимпик Марсилия в дербито на френското футболно първенство. На препълнения „Стад Велодром” домакините трябваше да понесат освиркванията на своите фенове.

Първият мач между двата отбора бе завършил 0:0 и нищо не предвещаваше подобен разгром.

Рано-рано Маркиньос даде преднина на ПСЖ. При първия сериозен шанс, открил се пред вратата на Марсилия. Димитри Пайе изпусна Тиаго Силва, който прехвърли с глава, а Патрис Евра не успя да опази Маркиньос.

Втори гол на ПСЖ, дело на Едисон Кавани в 16-ата минута, рязко наклони везните в полза на столичани. Хавиер Пасторе изведе Ел Матадор зад гърба на отбраната, като сякаш имаше тънка засада. Със марковото си хладнокръвие уругваецът преодоля вратаря Йоан Пеле.

ПСЖ вкара два гола в първите 16 минути срещу Марсилия за първи път от 1982 г. насам.

Очевадна засада на Кавани не позволи на Тиаго Силва да направи аванса на гостите класически, а с края на първото полувреме се чуха мощни освирквания от „Стад Велодром”.

Сред неориентираната защита на Марсилия
Лукас Моура направи резултата класически в 50-ата минута.

Юлиан Дракслер вкара втория си гол в Ла Лига, засичайки прострелно центриране на пробилия Мюние.

Марсилия намали в 70-ата минута чрез Род Фани при карамбол.

Блес Матюиди оформи крайното 5:1 с точен удар под напречната греда, отбелязвайки първото си попадение този сезон.

Димитри Пайе пропусна да направи разликата по-поносима с греда за Марсилия в края.

ПСЖ се върна на победния път след нулевото равенство с Тулуза и изостава на 3 точки от лидера Монако. Марсилия, който понася най-тежката си загуба у дома в Лига 1 от август 1953 г. (0:4 срещу Нант) насам, слезе до 7-ата позиция с 39 точки.